öğrencileri mesleki deneyimi olan mezunlarla buluştu...

Düzce Üniversitesi öğrencileri mesleki deneyimi olan mezunlarla buluştu

öğrencileri mesleki deneyimi olan mezunlarla buluştu...

Düzce Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünün düzenlediği Mezunlarla Buluşma-1 seminerinde Mühendis Recep Gürbüz, öğrencilerle bir araya geldi.
Cumhuriyet Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Birbir Ünal, öğrencilerin mezun olduktan sonra sektörde nelerle karşılaşacaklarını göstermek amacıyla başlattıkları mezunlarla buluşma seminerlerinin devamının getirileceğini belirtti. Mezunların sadece Düzce Üniversitesi öğrencilerinden olmayacağını diğer üniversitelerin Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi mezunlarını öğrencilerle bir araya getireceklerini söyleyen Ünal, öğrencilerin bu seminerleri kaçırmamaları temennisinde bulundu.
Türkiyede Elektrik Enerji Piyasasına Genel Bir Bakış başlıklı sunumunu gerçekleştirmek için kürsüye davet edilen Mühendis Recep Gürbüz, ülkemizdeki enerji piyasasının tarihsel süreçlerini, piyasa mekanizmasını, enerji kurumlarının görev ve sorumluluklarını katılımcılarla paylaştı. Günümüzde enerji tüketiminin artması ve tüketilen bu enerjinin takibinin hatasız bir şekilde yapılabilmesi için enerji piyasasında özelleşmeye gidildiğini ifade eden Recep Gündüz, serbest piyasa ekonomisinde rekabet ortamının da oluşturulması gerektiğini vurguladı.
Yakın zamanda enerji dağıtım şirketlerinin artacağını söyleyen Gürbüz, tüketicilerin firma temsilcilerinin söylemlerine özellikle dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Gürbüz, Faturada yazan enerji tüketim bedelinde yüzde 5 indirim yapacağız söylemi, birçok kalemden oluşan faturanın genelinde değil, sadece tek bir kalem üzerinden indirim yapılacağını anlatmaktadır dedi.
Devletin, tüketicileri yenilenebilir enerji kaynaklarına teşvik etmek amacıyla birtakım kolaylıklar sunduğunu katılımcılarla paylaşan Gürbüz, ileride yenilenebilir enerji kaynakları kullanımın artacağı değerlendirmesinde bulundu. Öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan konuşmacı, katılımcılara gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Program sonunda yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için Recep Gürbüze Prof. Dr. Filiz Birbir Ünal tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48