Öğretmenler bu sefer Kan bağışı için harekete geçti

KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİ İLE DÜŞEN KAN BAĞIŞ ORANLARI İÇİN DÜZCE’DE ÖĞRETMENLER HAREKETE GEÇTİ. İYİLİK KANIMIZDA VAR SLOGANI İLE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATAN ÖĞRETMENLER İLK GÜNDE 110 ÜNİTE KAN BAĞIŞLADI. KAMPANYA RAMAZAN AYI BOYUNCA DEVAM EDECEK

Öğretmenler bu sefer Kan bağışı için harekete geçti

DÜZCE (İHA) – Korona virüs salgını nedeni ile düşen kan bağış oranları için Düzce’de öğretmenler harekete geçti. İyilik kanımızda var sloganı ile kan bağışı kampanyası başlatan öğretmenler ilk günde 110 ünite kan bağışladı. Kampanya Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Korona virüs salgını nedeni ile kan bağışı oranlarının düşmesi sonrasında Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık vatandaşlara tamamen hijyenik ortamda kan verebileceklerini belirterek çağrıda bulundu. Bu çağrıya Düzce’de ki öğretmenler kulak verdi. Bir çok sosyal sorumluluk faaliyetinde ön planda olan öğretmenler İyilik kanımızda var sloganı ile kan bağışı kampanyası başlatan Düzceli öğretmenler Kızılay’ın Anıtpark meydanında kurduğu kan bağış stadına akın etti. Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başta olmak üzere bir çok öğretmen kan vermek için sıraya geçti. Ramazan ayı boyunca devam edecek bağış kampanyasında öğretmenler ilk günde 110 ünite kan bağışladı. Alınan bilgilere göre, öğretmenlerin kan bağışı hedefi bin olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48