Özışık "Ortadoğu'da bizi bekliyorlar"

Özışık "Ortadoğu'da bizi bekliyorlar"

Özışık "Ortadoğu'da bizi bekliyorlar"

AK Parti Kaynaşlı Gençlik Kolları tarafından ilçede bir ilke imza atılarak gazeteci yazar Süleyman Özışık söyleşisi düzenlendi. Özışık, Kudüsün önemi ve Türkiyenin Ortadoğudaki rolü hakkında konuştu.
Gazeteci –yazar Süleyman Özışık Kaynaşlılılarla biraraya gelerek Kudüs ve Türkiyenin önemini anlattı. Kaynaşlı Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen konferansa AK Parti Düzce İl Başkan Yardımcıları Gökhan Sarıgül, Mustafa Gösterişli, Kaynaşlı İlçe Başkanı Saim Özkan, Belediye Başkanı Erol Bayraktar, il ve ilçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
AK Parti Kaynaşlı Gençlik Kolları tarafından düzenlenen konferansta konuşan gazeteci-yazar Süleyman Özışık, Zulmün arşa dayandığı yerin adı Gazzedir. Siz evinizden çıktığınızda başka bir ülkenin askeri tarafından aranıyor musunuz? Hayır. Kudüs işte böyle bir yer. İsrailli biri bir evin kapısını çaldığında ses gelmezse bu ev benim diyebiliyor. Dolayısıyla Kudüsün böyle bir anti demokratik ve zulüm dolu bir hali var dedi.
Mescid-i Aksanın kapısının yatsı namazından sonra kapandığına dikkat çeken Özışık, Mescid-i Aksanın kapısı sadece 15 Temmuz akşamı açılarak Türkiye için dua edildi. Mazlumların bize ihtiyacı var dediğimizde işte bundan bahsediyoruz. Ortadoğuda, Kudüste Abdülhamit Han, Hz. Ömer ve Selahattin Eyyübinin dokunulmazlığı vardır. Bunlar korkularından dolayı, Recep Tayyip Erdoğanın dokunulmazlığı ise saygıdan dolayıdır dedi.
Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık, Kudüste özellikle Türklere karşı İsrailin korku içinde olduğunu ve Flistinlilerin de saygı duyduğunu belirterek yaşadığı olayı aktardı. Cuma namazı sonrasında Mescid-i Aksanın önünde çay içtiğini kaydeden Özışık, 6-7 İsraili meydana gelerek yere bir örtü atıp namazımızla dalga geçmeye çalıştı. Ardından da içeri girmek istediler. Ancak cami önündeki İsrail askerleri onlara izin vermediler. Çünkü içerideki Türkler var dedi. Biz olmasak ayakkabılarıyla içeri girecekler ve Peygamberimize saygısızlık yapacaklardı. Sırf Türk olduğu için o saygısızlık yapılmadı. Bizi beklediklerini unutmayın şeklinde konuştu.
Sınır ötesi operasyonlara da değinen Özışık, Türkiyenin son 20 yılda yaşadığı gelişim ile artık ABD, Avrupa ülkelerine kafa tutabildiğini kaydetti. Osmanlı ruhun fes takmak olmadığını da söyleyen Özışık, Türk bayrağının sancak görevi gördüğünü unutmayın. Sadece Tunusta 15 Temmuz akşamı 20 bin kişi Türk bayrakları protesto yaptı. Gezi olayları, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi başka bir ülkede münferit olarak olsa bir daha ayağa kalkamazdı. Dolayısıyla bizim ülkemizi ne bölebilirler ne de çökertebilirler diye konuştu.
Konferansın sonunda gazeteci-yazar Süleyman Özışıka hediye takdim edildi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48