Poliklinikler 22.00'a kadar hizmet verecek

Poliklinikler 22.00'a kadar hizmet verecek

Poliklinikler 22.00'a kadar hizmet verecek

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde yeni bir hizmet başlatıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından acil servislere günlük 500 ve üzerinde hastan başvurusu olan şehirlerde hayata geçirdiği uygulama ile uygun poliklinikler 22.00a kadar hizmet verecek. Böylece acil servislerdeki yoğunlukların azaltılması amaçlanıyor.
Atatürk Devlet Hastanesinde, Ortopedi, Genel Cerrahi ve Dahiliye polikliniklerinde akşamları da vatandaşa hizmet verilmeye başlandı. Günde ortalama bin hastaya hizmet veren devlet hastanesinin acil servisindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla yapılan uygulama kapsamında akşamları polikliniklerin bulunduğu muayenehanelerde doktorlar hastaları muayene etmeye devam ediyor. Böylece gündüz işleri nedeniyle hastaneye muayene olmaya gidemeyen vatandaşlar, akşam saat 22.00a kadar Atatürk Devlet Hastanesinde muayene olabilecekler.
Henüz çok yeni olan uygulamadan dolayı vatandaşlan oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. Gündüz hastanenin daha yoğun olduğunu akşam ise çok daha rahat olduğunu dile getiren vatandaşlar, tahlillerini de gündüze göre daha çabuk aldıklarını belirterek uygulamanın devam etmesi gerektiğini ifade ettiler.
Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Ferah Gülaçtı, akşam poliklinik uygulamasının acil servisleri 500ün üzerinde olan devlet hastanelerinde başlatıldığını söyleyerek uygulama ile ilgili bilgi verdi. Gülaçtı, Atatürk Devlet Hastanesi günlük ortalama 800, 900 hasta kabul eden bir hastanedir. Sağlık Bakanlığının hayata geçirdiği acil servislerine 500ün üzerinde hasta başvurusu olduğunda gece polikliniği uygulamasına hastanemizde katıldı. Şu anda 3 polikliniğimiz aktif. Ortopedi, Genel Cerrahi ve Dahiliye polikliniklerinde doktorlarımız görev yapıyor. Akşam 6 ile 10 arası hizmet vermekteyiz. Pazartesi gününden beri bu hizmetimiz devam ediyor. Bu uygulamanın amacı acil servisi rahatlatmak ve hastaları ilgili branş hekimi ile buluşturmak. Bu nedenle hastalardan olumlu dönüşler oluyor ama daha fazla duyulmadığı için çok fazla talep olmuyor. İlerleyen zamanlarda daha iyi hizmet vereceğimizi düşünüyoruz dedi.

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48