Prof. Uludağ,Dünya Parazit Bitkiler Kongresini ziyaret etti

Prof. Uludağ,Dünya Parazit Bitkiler Kongresini ziyaret etti

Prof. Uludağ,Dünya Parazit Bitkiler Kongresini  ziyaret etti

Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, konuşmacı olarak katıldığı Dünya Parazit Bitkiler Kongresi sonrasında Kaliforniya Üniversitesini (Davis) ziyaret etti.
Programına Dış İlişkiler Birimini ziyaret ederek başlayan Prof. Dr. Ahmet Uludağ, ilk olarak Yurtdışı Eğitimleri Müdürü Zachary J. Frieders ile görüştü. Daha sonra Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesini ziyaret eden Prof. Dr. Uludağ, Dış İlişkilerden Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Jan W. Hopmans ve Sosyal Konulardan Sorumlu Dekan Yardımcısı Dr. David C. Campbell ile bir araya geldi. Son olarak Bitki Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gail Taylor ile görüşen Uludağ, yaptığı açıklamada Türkiyeden üç üniversitenin UCDAVIS ile işbirliği anlaşmasının bulunduğunu belirterek Düzce Üniversitesi ile bu anlaşmanın 2015 yılında imzalandığını ifade etti.
Düzce Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin işbirliği anlaşmalarının teknik temas noktası olan Prof. Dr. Uludağın ziyaretlerinde, UCDAVIS tarafının teknik temas noktası Prof. Dr. Kassim Alkhatib de yer aldı.
Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesinin ilgili Fakülte ile Mevlana anlaşmaları da olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ahmet Uludağ, görüşmelerde mevcut anlaşmalar bağlamında kurumlar arasında daha sıkı işbirliği imkânlarının araştırıldığına dikkat çekerek öğrencilerin faydalanabilecekleri bir sistemin geliştirilmesi gerektiğinin de vurgulandığına işaret etti.
Amerikan Milli Günü öncesi olmasına rağmen yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği bilgisini paylaşan Prof. Dr. Ahmet Uludağ, tarım konusunda bir numara olarak bilinen DAVİS ile işbirliğinin geliştirilmesinin, Düzce Üniversitesi öğretim üyelerinin de gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48