Rektör Çakar, 'Damla Projesi'

Rektör Çakar, ‘Damla Projesi'

Rektör Çakar, 'Damla Projesi'

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin aktif olmalarını teşvik etmek amacıyla 2 yıl önce hayata geçirilen Damla Projesi kapsamında Düzceye gelen üniversiteli gençler, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakarı ziyaret etti.
Rektörlük Çalıştay Salonunda Damla Projesi gönüllüleriyle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerle tek tek tanışarak sergiledikleri bu duyarlı davranış için kendilerini tebrik etti. Ayrıca ülkemizin ve gençlerin gelişimine katkı sağlayarak örnek projeleri hayat geçiren Bakanlık çalışanlarına da teşekkürlerini iletti.
Yaklaşık 45 dakika boyunca proje temsilcileriyle sohbet eden Rektör Çakar, ‘Damla Projesi adı altında yapılan çalışmaları takip ettiğini ve bu tür etkinliklerin öğrencilere önemli bir deneyim kazandırdığını söyledi.
Düzce Üniversitesi öğrencilerinin %93ünün farklı illerden geldiğini belirten Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkiyenin farklı şehirlerinden, dünyanın farklı ülkelerinden aynı amaç için bir araya geldiğinizi, insanlara yardım etmek için çabaladığınızı ve bu yaşta başkalarının dertleriyle dertlendiğinizi görmek mutluluk verici. diyerek öğrencilere teşekkür etti.
Bu yıl içinde Bakanlık tarafından 37 şehirde sosyal projeler gerçekleştirildiğini söyleyen Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, etkinlikler kapsamında Düzcenin 38. şehir olduğunu belirterek bir hafta boyunca Düzcede huzurevi ve şehit yakınları ziyaretleri, ilkokul öğrencilerinin kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının giderilmesi gibi birçok sosyal etkinlik düzenleyeceklerini dile getirdiler.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48