Rektör Çakar'dan Dünya çevre günü açıklaması

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Gelecek nesillere daha yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir dünya bırakılmasını temenni ediyoruz" dedi.

Rektör Çakar'dan Dünya çevre günü açıklaması

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gelecek nesillere daha yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir dünya bırakılmasını temenni ediyoruz dedi.
Rektör Çakar açıklamasında 5 Haziran günü, 1972 yılında İsveçin Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. İnsanoğlu tarih sahnesinde yer almasıyla beraber çevreyi kendi ihtiyaçlarına göre kullanmış, biçimlendirmiş ve çevreden de etkilenmiştir. Günümüzde sanayileşme, teknolojik gelişmeler, çarpık yapılaşma, hızla artan nüfus, doğal veya beşeri sebeplerle azalan ya da yok olan doğal kaynaklar gibi pek çok nedenle ekolojik denge bozulmuş; çevre sorunu ülkemiz ve dünyamız için önemli bir boyuta ulaşmıştır. Bu sebeplerden ötürü gelecek nesillere daha yaşanılabilir ve daha temiz bir dünya bırakmak için, yeşil alanların korunarak arttırılması, çevre bilincinin topluma aşılanması ve çevre sorunlarına karşı önlemlerin alınması gerekmektedir. Çevre bilincini yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenleyen Düzce Üniversitesi olarak, Dünya Çevre Gününü kutluyor, gelecek nesillere daha yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir dünya bırakılmasını temenni ediyoruz ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48