Sarıkaya mağarasında çalışmalar hızla ilerliyor

Bölge turizmine önemli katkı sağlayacak

Sarıkaya mağarasında çalışmalar hızla ilerliyor

Bölgenin en büyük mağarası olan görenleri kendine hayran bırakan Sarıkaya mağarasında restorasyon çalışmaları tamamlandığında bölgeye turizm alanında önemli katkı sağlayacak.
Düzcenin Yığılca ilçesinde bulunan ve restorasyon çalışmalarının sürdüğü Sarıkaya mağarasında çalışmalar hızla ilerliyor. Çalışmaların yarıya yakın kısmı tamamlanırken geri kalan kısmı ise 1,5 ay gibi bir sürüde tamamlanması bekleniyor.
Çalışmalar ve mağara hakkında bilgiler veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit Sarıkaya mağarası hem ilçe hem de bölge turizmine renk katacağına yürekten inanıyorum. Uzmanların verdiği bilgiye göre hem boy uzunluğu hem de iç donanımı ayrıca sarkıkları ile mağaramız bölgenin en gözde mağarası olduğu söyleniyor. Birde bulunduğu alan itibari ile cennetimsi bir coğrafya da bulunması her şeye değer görülüyor ki Yığılcamız turizm Beldesi olma noktasında hızla ilerliyor. Hem eşsiz coğrafyası hem de bozulmamış kültürel varlıkları ile Yığılcamız bir marka olmaya aday. Ben bu arada Mağara ve diğer çalışmalarımızda hep yanımızda olan Valimiz Zülkif Dağlarlıya ve Kaymakamımız Furkan Sancaktutar‘a sonsuz teşekkür ediyorum. Yığılcamızın yarınları bu günden sonra çok farklı olacak dedi.

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48