Şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı

- İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için Kocaeli, Düzce ve Bartın'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı

KOCAELİ/DÜZCE/BARTIN - İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için Kocaeli, Bartın ve Düzcede gıyabi cenaze namazı kılındı.

Düzce Üniversitesinde (DÜ) bulunan farklı öğrenci toplulukları birleşerek İsrailin Filistinde yaptığı saldırılar kınandı.

Üniversitenin Konuralp merkez yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi önünde birleşen öğrenciler, ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla Avrupa değil, İslam Birliği, Katil Amerika, Katil İsrail, Daha ne bekliyorsun? Uyan pankartları eşliğinde, kampüsün yaşam alanına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Burada gıyabi cenaze namazı kılan öğrenciler, sloganlar atarak oturma eylemi yaptı.

Grup, eylemlerini dua ederek sonlandırdı.

- Bartın

Bartında, İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABDnin Kudüste büyükelçilik açmasını protesto etmek isteyen göstericilere ateş açması sonucu şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şadırvan Camisindeki namazda konuşan cami müezzini Feridun Gök, Filistinde Müslümanlara yapılan işkence ve zulmün son bulmasını diledi.

Daha sonra gıyabi cenaze namazı kılındı, dua edildi.

- Kocaeli

Kocaelide İzmit Fevziye Camisinde öğle namazının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde ABDnin Kudüste büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Öğle vakti İl Müftüsü Yusuf Doğan tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazının ardından dua edildi.

Doğan, burada yaptığı konuşmada, kutsalımızı korumak adına can verenler için toplandıklarını ve Allahtan şehitlere rahmet dilediklerini dile getirdi.

 

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48