Selin vurduğu Esmahanım ve Uğurlu köylerinde asfalta çalışmaları sürüyor

GEÇTİĞİMİZ YIL TEMMUZ AYINDA AŞIRI YAĞIŞLAR SONRASINDA DÜZCE’NİN CUMAYERİ VE AKÇAKOCA İLÇESİNDE SEL FELAKETİ MEYDANA GELMİŞ VE BİR ÇOK YOL HEYELAN NEDENİ İLE YERLE BİR OLMUŞTU. DÜZCE VALİLİĞİ, ASFALT SEZONUNUN AÇILMASI İLE BİRLİKTE BÖLGEDE 15 KİLOMETRELİK YENİ YOLDA YAPILAN ASFALT ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

Selin vurduğu Esmahanım ve Uğurlu köylerinde asfalta çalışmaları sürüyor

DÜZCE (İHA) – Düzce’nin Cumayeri ve Akçakoca ilçesinde geçtiğimiz yıl Temmuz ayında aşırı yağışlar sonrasında sel felaketi meydana gelmiş ve bir çok yol heyelan nedeni ile yerle bir olmuştu. Düzce Valiliği, asfalt sezonunun açılması ile birlikte bölgede 15 kilometrelik yeni yolda yapılan asfalt çalışmasını yerinde inceledi.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında beklenenin üstünde gelen aşırı yağış Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde sel felaketi ile heyelan meydana gelmesine neden olmuştu. Özellikle Uğurlu ve Esmahanım köylerini yerle bir eden felaketin ardından yol açma çalışmaları yapılmış geçici olarak yollar köy halkının hizmetine sunulmuştu. Yaz aylarının gelmesi ve asfalt sezonunun başlaması ile birlikte Uğurlu ve Esmahanım köylerinde yeni yol ve asfalt çalışmaları da başlatıldı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Uğurlu, Nazımbey ve Hasançavuş köylerini birbirlerine bağlayan 10.5 kilometrelik grup yolu ve Esmahanım ve Uğurlu köylerini birbirine bağlayan 4.5 kilometrelik yolda devam eden asfalt yapım çalışmalarını inceledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48