Sevgi evi çocukları, 23 Nisan pikniğinde buluştu

Sevgi evi çocukları, 23 Nisan pikniğinde buluştu

Sevgi evi çocukları, 23 Nisan pikniğinde buluştu

DÜZCE - Düzcede, sevgi evleri ve koruyucu ailelerle yaşayan yaklaşık 180 çocuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte buluştu.

Gölyaka ilçesindeki 15 Temmuz Şehitleri Kültür Parkında, HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç İş Sendikası tarafından düzenlenen Biz Büyük Bir Aileyiz projesi kapsamında sevgi evlerinde ve koruyucu ailelerle yaşayan çocuklar piknik yaptı.

Kardeşlik sloganı ile düzenlenen etkinlikte, çocuklar ok atma heyecanı yaşadı, birlikte top oynadı.

Öz Ağaç İş Sendikası Genel Başkan Vekili Tuncay Dolu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sendika olarak sadece işçi sözleşmeleri değil sosyal faaliyetlere de destek verdiklerini söyledi.

İki yıldır uygulanan Biz büyük bir aileyiz projesi kapsamında sosyal faaliyetlerin devam ettiğini aktaran Dolu, şöyle konuştu:

Koruyucu aile çocukları ve sevgi evinde bulunan çocuklarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz. Bunu kendimize görev bildik. Sendikaların işi, sadece toplu iş sözleşmeleri yapmak değil, sosyal sorumluluk projeleri de üretmemiz gerekiyor. Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu etkinlik de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına denk geldi, çok güzel oldu.

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Cemal Keskin ise çocukların ve ailelerin birbiri ile bağ kurması adına bir araya geldiklerini belirterek, Burada 3 ayrı sevgi evinde kalan ve koruyucu ailelerimizle yaşayan çocuklarımızı bir araya getirdik. Ailelerimizi burada buluşturuyoruz. Bu tür faaliyetlerin çocuklarımıza katkısı çok yüksek. Biz de sürekli destek olmaya ve imkan sağlamaya çalışıyoruz. diye konuştu.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de 180 çocuğun 23 Nisan ve yaza merhaba etkinliği ile bir araya geldiğini kaydetti.

Tüm çocukların eğlenceli vakit geçirdiğini anlatan Keşir, Sevgi evlerindeki ve koruyucu aile ile yaşayan çocuklarımızın iyi bir vakit geçirmesi ve güzel hatıralar biriktirmesi için buradayız. Bu etkinlik çok anlamlı, çok güzel bir organizasyon. şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48