"Studentjob" adlı proje, IT Challenge 2018 yarışması

Düzce Üniversitesi öğrencilerinden uluslararası proje başarısı

"Studentjob" adlı proje, IT Challenge 2018 yarışması

Düzce Üniversitesi Teknolojisi Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi Oğuzhan Çevik ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Mustafa Güzelin geliştirdiği Studentjob adlı proje, IT Challenge 2018 yarışmasında 204 proje arasına seçildi.
Teknoloji ve telekomünikasyon şirketi Atos tarafından düzenlenen, yapay zeka ve chatbot temalı IT Challenge 2018 uluslararası öğrenci yarışmasına ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden birçok proje katıldı. Düzce Üniversitesi öğrencileri, yarışmanın ikinci aşamasını geçerek 204 proje arasına seçilme başarısı gösterdi. Yarışmada öğrencilerin projesi ile birlikte ülkemizden 5 proje de 204 proje arasında yer aldı.
Oğuzhan Çevik, proje fikrini Microsoft Türkiyede staj yaptığı dönemde bulduğunu ifade ederek daha sonra Mustafa Güzelin de katılmasıyla yarışmaya başvurduklarını dile getirdi. Studentjob adlı projelerini, üniversite öğrencilerinin saatlik ve günlük iş bulabilmeleri için oluşturdukları teknolojik platform şeklinde açıklayan öğrenciler, bu proje ile işverenlerin kolay bir şekilde personel ihtiyacını karşılayacağını ve öğrencilerin de çok sayıda iş fırsatına sahip olacağını sözlerine ekledi. Çalışmalarını mobil uygulama ve web tabanlı bir yazılım olarak nitelendiren Düzce Üniversitesi öğrencileri, projelerini yapay zekayı da katarak daha da geliştirmek istediklerini söyledi.
Proje başarısından dolayı çok mutlu olduklarını dillendiren Düzce Üniversitesi öğrencileri, uluslararası bir yarışmada ülkemizi ve Düzce Üniversitesini temsil ettikleri için gurur duyduklarını ifade ederek 2018 Haziranda Pariste yapılacak finalde yer almak için çok çalışacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48