Sürücülere tatil uyarı

Sürücülere tatil uyarı

Sürücülere tatil uyarı

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, karne tatili ve devamında bayram tatili için yola çıkacak sürücüleri uyardı.
Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, karnelerin alınması ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi ile birlikte sürücüleri uyardı. Özellikle karne tatili için yola çıkacak sürücülere, TEM Otoyolu Kaynaşlı ve Abant gişeleri arasında ki kısmın kapatıldığını hatırlatan Yılmaz, Trafik D-100 karayolu Bolu Dağından verilecek. Bu durum şoförlerimizi daha da yoracak. 15 gün boyunca trafiğin D-100 karayolunda verilecek olması ile birlikte karne tatiline çıkacak vatandaşlarımızın da yollarda olması trafiği yoğun hale getirecek. Sürücülerimizin dikkatli olması gerekiyor dedi.
Kemerinizi takın, seyir halinde telefonla konuşmayın
Uzun ve kısa yol ayrımı yapmadan tüm sürücülerin seyir halinde iken mutlaka emniyet kemerlerini başta sürücüler olmak üzere tüm yolcuların takmalarını isteyen Yılmaz, Unutmayalım ki emniyet kemerinin hayat kurtardığı bilinmektedir. Bunun için bütün sürücü ve yolcuların emniyet kemerlerini harfiyen takmaları kendi faydalarına olacaktır. Diğer bir önemli konu ise seyahat esnasında sürücülerin telefonlarını kapatmalarını istiyoruz. Çünkü meydana gelen kazaların yüzde 95i sürücü kusurundan kaynaklıdır. Bunun sebebi ise direksiyonda iken telefonla konuşmak, mesajlaşmak, sigara içmek, yorgunluk, aşırı hız ve kurallara uymamak olarak özetleyebiliriz. Tüm tedbirlere rağmen tatillerde kazalar yüzdü yüz artış gösteriyor. Bilançonun ağır olması bayramlarında neşesini kaçırıyor. Halen yaşanan açılardan ders almıyoruz. Direksiyonda ne kadar az zaman geçirirsek o kadar az kaza olur diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 07:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48