"Ülkenin üzerinde büyük oyun oynanıyor"

"Ülkenin üzerinde büyük oyun oynanıyor"

"Ülkenin üzerinde büyük oyun oynanıyor"

DÜZCE - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynandığını belirterek, Ülkemiz yükseldikçe önünü kesmek için ne yapıyorlar? Kalkıyorlar geçmişte PKKyı ülkenin başına dert olsun diye kuruyorlar. PKK, alçak Marksist Leninist terör örgütüdür. Arkasından yetmiyormuş gibi DEAŞı kurdular, DEAŞı kuran, silah veren onlar. Arkasından Suriyede bir terör örgütü kurmak için YPG/PYD gibi bir takım terör örgütleri, isimlerini değiştiriyorlar bizi kandırmak için, bizde kanacak göz var mı? Biz her şeyi biliyoruz. Orada kim ne nefes alıyor biliyoruz. dedi.

Bakan Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Belediye Kültür Merkezinde Devlet Su işleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı Merasimine katıldı.

Törende konuşan Bakan Özlü, yatırımlar kapsamında ıslah edilecek olan Efteni Gölü havzasının çalışmaları tamamlandığında yeni Abant Gölü olacağını belirterek, emeği geçen Bakan Eroğluna ve ekibine teşekkür etti.

Düzce için yapılan çalışmaların devam edeceğini dile getiren Bakan Eroğlu ise orman köylerinde yaşayan 2 bin 586 aileye 15 milyon liralık kredi verdiklerini belirtti.

Ormanlarda arıcılık faaliyetlerine önceden izin verilmediğini aktaran Eroğlu, Ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak alma kararı aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız, 5 bin köye gelir getirici orman kurmak için talimat verdi. Şu ana kadar 3 bin 800 köyü tamamladık. 2019a kadar 5 bin köye gelir getirici orman kuracağız. Ormanlar artık halkımızın kalkınması için bir lokomotif olacak. Burada madem orman var, vatandaş buradan istifade edecek. diye konuştu.

- Ülkenin üzerinde büyük oyun oynanıyor

Konuşmasında 24 Haziran seçimlerine de değinen Eroğlu, ülke üzerinde büyük oyunlar oynandığını belirtti.

Bir takım hain odakların, ülke yükseldikçe önünü kesmek için çalıştıklarına dikkat çeken Eroğlu, şöyle devam etti:

Ülkemiz yükseldikçe önünü kesmek için ne yapıyorlar? Kalkıyorlar geçmişte PKKyı ülkenin başına dert olsun diye kuruyorlar. PKK alçak Marksist Leninist terör örgütüdür. Arkasından yetmiyormuş gibi DEAŞı kurdular, DEAŞı kuran, silah veren onlar. Arkasından Suriyede bir terör örgütü kurmak için YPG/PYD gibi bir takım terör örgütleri, isimlerini değiştiriyorlar bizi kandırmak için, bizde kanacak göz var mı? Biz her şeyi biliyoruz. Orada kim ne nefes alıyor biliyoruz. Dolayısıyla ülkemizde büyük oyun var. Ülkemizin önünü kesmek için parti kapatma davası açtılar mı? Düşünebiliyor musunuz, Türkiyenin en büyük partisini iktidar olan bir partiyi kapatma davası.. Ayrıca bir takım muhtıralar verdiler mi? Arkasından Gezi hadiseleri... Enflasyon minimuma düştü, hatta faizler yüzde 4 gibi tarihindeki en düşük seviyeye geldi, hemen Gezi hadisesi oldu. Çünkü bunlar alışmışlar, toplanan vergilerin yüzde 86sı, eski Türkiyede faiz lobisi tarafından hortumlanıyordu. O ballı kaymaklı günlere alıştıkları için Gezi hadiselerini çıkaran onlar. Ama Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız onun da üstesinden geldi. Daha sonra 30-40 yıl bazı Batının istihbarat örgütleri bir haini çekirdekten hazırlamışlar. Alçak FETÖ terör örgütünü... 15 Temmuz Türkiyeyi bir işgal girişimi aslında. Bunların hepsinin ardında Batı var. O yüzden Türkiye üzerinde büyük hesaplar var. Ama şunu da unutmayın, Türkiyenin ehemmiyeti çok büyük. Gönül coğrafyamızın son kalesi Türkiye. O yüzden tarihimizdeki en fazla mesuliyetin olduğu dönemden geçiyoruz. Bizdeki mesuliyet Kanuni Sultan Süleyman zamanındaki bir kişinin belki yüz katıdır. Tarih şuuru bunu bize emrediyor. Balkanlara, Orta Asyaya gittiğimizde, tarih sizi çağırıyor diyorlar, tarih Türkiyeyi çağırıyor. Bu bakımdan 24 Haziranda hazır olun, oyunlarını bozmamız lazım. Çünkü Türkiye gelişiyor.

Her türlü hile ve desiselere rağmen dimdik ayakta olan bir Türkiye olduğunu ifade eden Eroğlu, bu yüzden gece gündüz çalışmak gerektiğini vurguladı.

Bakan Eroğlu, son zamanlarda çatı kurmaya çalışanların çatısının çöküverdiğini ifade ederek, Onların hesabı varsa Cenab-ı Allahın da bir hesabı var, çatı çöküverdi. Neticede şimdi başka oyunlar var, herkes kendisini kurtarma peşinde. Yeni oyunları ne biliyor musunuz? Recep Tayyip Erdoğan, halkın çok sevdiği bir kişi, gurur duyduğu baş tacı ettiği kişi, o nasılsa kazanacak acaba meclisteki çoğunluğu ne kadar azaltabiliriz, daha az vekil çıkartabiliriz diye propagandaya başladılar. Hayır, Türkiye Büyük Millet Meclisi eskisinden çok daha önemli hale geldi, daha bağımsız daha müstakil daha etkin. Böyle bir gaza gelmeyin, güçlü bir cumhurbaşkanı güçlü bir meclis için 24 Haziranda bütün Düzce hep beraber oy kullanalım. şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bakanlar Eroğlu ve Özlünün yanı sıra, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, ilçe belediye başkanları ile bakanlık yetkilileri, toplam maliyeti 159 milyon lira olan 9 yatırımın temel atma törenini gerçekleştirdi.

Törenin ardından bakanlar Eroğlu ve Özlü, Orköy projesi kredilerini hak eden vatandaşlara sertifikalarını takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39