Üniversitedeki teknikler araştırma kursu düzenleniyor

Üniversitedeki teknikler araştırma kursu düzenleniyor

Üniversitedeki teknikler araştırma kursu düzenleniyor

Düzce Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezinin (DÜYEM) düzenleyeceği 1. Uygulamalı Hücre Kültürü ve Moleküler Teknikler Araştırma Kursu 27 Kasım 2017 tarihinde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Moleküler Araştırma Laboratuvarında gerçekleştirilecek.
Uygulamalı Temel Hücre Kültürü ve Kök Hücre Teknikleri Kursu; temel hücre kültürü prensiplerinin teorik ve pratik olarak öğrenilmesini, bu tekniklerin kök hücrelerin elde edilmesinde ve kültür koşullarında kullanılmasının gösterilmesini hedefliyor. Ayrıca kurs içeriği, kurgulanan deneylerin sonuçlarının değerlendirilmesinde önemli bir yere sahip olan canlılık analizleri ve immünohistokimyasal boyama gibi ölçüm yöntemlerini de kapsayacak.
Bilimsel araştırmaların üzerinde önemle duran Düzce Üniversitesinin düzenleyeceği ve 5 gün süresince devam edecek kursta, teorik edinimlerin yanı sıra her kursiyer için pratik uygulamalar da gerçekleştirilecek. Kurs ile moleküler araştırmaların temeli olan in vitro yöntemlere ilişkin yetenekler de kazandırılmış olacak.
Ayrıca, son yıllarda hücre temelli çalışmaların popüler olması, klinik hedefe yönelik tedavide kök hücre kullanımı ve ARGE boyutunun anlaşılması amacıyla organize edilecek kurs ile deneyimli eğitmenler eşliğinde, teorik bilginin pratik bilgiler üzerinde değerlendirilmesi amaçlanıyor.
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Merve Alpayın koordinasyonunda yürütülecek olan kursa ön kayıtların, 6 Ekim 2017 tarihine kadar; kesin kayıtların ise 13 Ekim 2017 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48