Üniversiteli gençlerden farkındalık etkinliği

Üniversiteli gençlerden farkındalık etkinliği

Üniversiteli gençlerden farkındalık etkinliği

Düzcede üniversiteli gençler, zihinsel engelli gençlerin istihdamı ve sosyal hayata entegrasyonunun sağlanması amacıyla kültür sanat etkinliği düzenlendi.
Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Düzce Belediyesi Avrupa Birliği Proje Ofisi, Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe bedensel ve zihinsel engelli çocuklar katıldı. Engellilerin istihdamı ve sosyal hayata entegrasyonunun sağlanması amacıyla düzenlenen programda, çocukların mutlulukları yüzlerinden okundu. Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Bayraktar, yüksekokul öğretim elemanları ile Düzce Işık İlkokulu öğrencileri de etkinliğe katılım sağladı.
Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından katılımcılara ebru sanatı ile bazı kültürel ve sanatsal faaliyetlerin uygulamalı olarak gösterildiği etkinlikte, bedensel ve zihinsel engellilerin kültürel ve sosyal çalışmalarla toplumsal hayata katılacaklarına vurgu yapıldı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 07:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48