Üreme ve Cinsel sağlık eğitimlerini tamamladılar

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Üreme ve Cinsel sağlık eğitimlerini tamamlayan doktor, ebe ve hemşireye sertifikaları verildi.Anne sağlığını iyileştirmek ve anne ölüm oranını azaltmak amacıyla...

Üreme ve Cinsel sağlık eğitimlerini tamamladılar

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Üreme ve Cinsel sağlık eğitimlerini tamamlayan doktor, ebe ve hemşireye sertifikaları verildi.

Anne sağlığını iyileştirmek ve anne ölüm oranını azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığınca birçok program yürütülmekte. Bu programlar kapsamında yürütülen hizmet içi eğitimlerde amaç sağlık personeline güncel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında bilgi ve beceri kazandırılarak standart ve nitelikli hizmet sunumu sağlanmakta. Üreme sağlığı hizmet içi programı gereğince yürütülen üreme ve cinsel sağlık modüler eğitimi üreme sağlığına giriş, üreme sağlığı yöntem danışmanlığı, güvenli annelik, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, gençlere yönelik cinsel sağlık konularından oluşan toplam 5 modülden oluşmakta.

2018 yılı 3. grup eğitimleri gerçekleştirildi. ÜSEM Eğitimcileri Dr. Mahir Arslan, Ebe Semra Demirel ve Ebe Canan Sübekçi tarafından ek hizmet binası üreme sağlığı eğitim salonunda düzenlenen eğitimde 15 günlük eğitimi tamamlayan 4 doktor, 7 ebe, 2 hemşireye sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48