Yağmur raftingcilerin yoğun ilgi Odağı Oldu

Yağmur raftingcilerin yoğun ilgi Odağı Oldu

Yağmur raftingcilerin yoğun ilgi Odağı Oldu

Düzcede yaklaşık iki haftadır aralıklarla devam eden yağışların ardından Melen Çayının debisinin yükselmesi, raftingcilerin yüzünü güldürdü.

Melen Çayının Cumayeri Dokuzdeğirmen köyü çevresinde bulunan rafting işletmelerine, debinin yükselmesiyle rafting yapmak isteyen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yağışların ardından güzel havayı fırsat bilen raftingciler, çayda adrenalin dolu dakikalar yaşadı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık iki haftadır aralıklarla devam eden yağışların kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Yağışların Melen Çayına büyük etkisi olduğunu anlatan Tepe, Son günlerdeki bu yağışlar çaydaki debiye de yansıdı. Bu yağışlarla birlikte yüzde 2 oranında debi yüksekliği oluştu. Bu akıntı, bizim sezon akıntısı dediğimiz, eğlenceli su anlamındaki su seviyesidir. Talep de çok iyi, misafirlerimiz Melen Çayına rafting yapmaya geliyor. Önceki ağustos aylarında bu kadar yoğunluk yaşanmazdı, fakat yağışlarla birlikte turlarımız devam ediyor. Yoğun su debisi ile eğlenceli ve adrenalin dolu turlarımız hız kesmeden ilerliyor. ifadesini kullandı.

- 100 bin kişi hedefi

Tepe, Melen Çayında sezon boyunca 100 bin kişinin rafting yapmasını hedeflediklerini belirtti.

Türkiyede rafting yapılabilecek sayılı parkur olduğunu vurgulayan Tepe, şöyle konuştu:

Heyecanımızla birlikte 100 bin kişi hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. Geçen yıl temmuz-ağustos aylarında rafting yok denilecek kadar azdı. Şu an güzel ve yüksek seviyelere ulaştık, talep çok. Yağmurlar da yardımcımız oluyor. 100 bin hedefine sezon sonunda ulaşmış olacağız. Melen Çayı, Türkiyenin en güvenli parkuru. Çayın yatağının geniş olması, şelale dediğimiz rapitlerin çıkışında ölüm veya sakatlanma riskinin olmadığı, Türkiyenin en güvenli, en özel parkuru burası. Debi, adrenalin, heyecan ve enerji olarak her anlamda muhteşem parkurumuza, doğa ile birlikte rafting yapmak isteyen misafirlerimi bekliyoruz.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48