Yarar "Anadolu insanı özüne dönmelidir"

Yarar "Anadolu insanı özüne dönmelidir"

Yarar  "Anadolu insanı özüne dönmelidir"

MÜSİAD Misyonu ve Dünyadaki Rolü konulu konferansta konuşan MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı Erol Yarar, İnsanları aldık dünyaya götürdük dedi.
MÜSİAD Düzce şubesi tarafından MÜSİAD Misyonu ve Dünyadaki Rolü konulu konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak ise MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı Erol Yarar katıldı.
Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu, MÜİSADın gücünü kamudan değil içerisinde bulunan insanlardan aldığını işaret ederek MÜSİAD 12 gönüllü iş adamıyla 1990 yılında küçük bir ofiste başlayan bir harekettir. Şu an 11 bini aşan üyesi ile 60 bine yakın işletmeyi temsil etmekte yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Yurt içinde 86 irtibat noktası bulunan MÜSİAD yurt dışında 68 farklı ülkede 186 nokta ile hizmet vermektedir. İlimizde 2010 yılında 32 üye ile kurulan MÜSİAD düzce şubesi ilimizde örnek bir rehberlik danışmanlık merkezi olmuş çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan güçlü bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir dedi.

Anadolu insanı özüne dönmelidir
MÜİSAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, MÜSİADın kurulduğunda herkesin değil bir kısım insanların çok korktuğunu belirterek Bunlar Anadolu sermayesini ayağa kaldırıyorlar. İnsanları hakikatle birleştirip öz benliklerine döndürüyorlar ve öyle bir döndürüyorlar ki bu insanlar samimi müminler olduğu için toplumda büyük bir değişim başladı. Anadolu sermayesi, Anadolu aslanları, Anadolu kaplanları sözleri çıktı. Bu İstanbul birilerinin hiç hoşuna gitmedi. Onlar çünkü devletle iç içe Türkiyenin kaymağını yiyorlardı. Biz ne dedik belli bir zümrenin eline Türkiyenin ekonomisi bırakılamaz. Türkiyenin ekonomisi Anadoluya yayılmalıdır. Anadolu insanı özüne dönmelidir. ‘Bu adamlar çok tehlikeli dediler biz DGMlerde yargılandık. 25 yıl 27 yıl hapis cezaları ile yargılandık. Kimseyi vurmadık, elimize silah almadık, kimseyi tehdit etmedik, ama çok tehlikeli bir söz söyledik silahtan daha tehlikeli Dünya ekonomisinde müminlerin gidişatını değiştirecek sözler söyledik. Dünya gidişatını etkileyecek sözler sarf ettik. Türkiyeden bahsetmiyorum, dünyadan bahsediyorum. Biz ticarette ahlakı savunduk, erdemli insanı savunduk, yüksek teknolojinin nasıl elde edileceğini anlattık. İnsanları aldık dünyaya götürdük. İlk yurt dışına fuarlara gittik. 10 yıl sonra bir toplantıda arkadaşımız kalktı şu anda 50 ülkeye ihracat yapıyorum diyerek teşekkür etti ve ‘bizi başkanımız 10 yıl önce yurt dışına götürmeseydi elimizden tutmasaydı biz bugün dünyaya açılamazdık dedi. Bunu yaşayabilmemiz çok önemli. Eğer bunu bir toplum olarak bütüncül olarak başarabilirsek Düzcenin içinde başardığımız gibi Türkiyenin her yerinde başarabilirsek, Türkiyede başardığımız gibi Dünyanın her yerinde başarabilirsek işte o zaman bu millet aziz olacak. Bu millet o zaman veren el olacak alan al değil ifadelerinde bulundu.

MÜSİADın dünyada büyük bir rolü var
Erol Yarar MÜSİADın öneminden bahsederek MÜSİADın Türkiyede ve dünyada ki rolü belki bizim havsalamızın alacağından daha büyüktür, çok önemli bir rolü vardır. Düzcede de çok önemli bir rolü vardır, İstanbulda da önemli bir rolü vardır, dünyada da büyük bir rolü vardır. Ama bunu herkese anlatmak zorundayız. Herkesi davet etmek zorundayız. Biz MÜSİADa insanları davet ediyoruz. Niye davet ediyoruz? Çünkü davet etmekle mükellefiz dedi.
Konuşmaların ardından ise MÜSİADa yeni üye olanlara rozetleri Kurucu Genel Başkanı Erol yarar tarafından takıldı. Programın sonunda ise MÜİSAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu, Kurucu Genel Başkan Erol Yarara tablo hediye etti.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48