Yaylada mahsur kalan 5 kişi kurtarıldı

Yaylada mahsur kalan 5 kişi kurtarıldı

Yaylada mahsur kalan 5 kişi kurtarıldı

DÜZCE - Düzcede gezmek amacıyla çıktıkları bin 800 rakımlı yaylada mahsur kalan 5 kişi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile jandarma ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Düzcede yaşayan Sinan Özoğlu, Özgür Yılmaz, Oğuzhan Eker, Recep Yarımkol ve Uğur Kublay dün akşam arazi aracı ile Kardüz Yaylasına çıktı. Oğuzhan Ekerin kullandığı plakasız araç, Kardüz ile Pürenli yaylaları arasındaki yolda yaklaşık 70 santimetre kalınlığındaki kara saplandı.

Kendi imkanlarıyla aracı çıkaramayan bu kişiler, durumu AFAD ekiplerine bildirdi. AFAD ve jandarma ekipleri mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için yaklaşık 60 kilometrelik yolu arazi aracı ve özel 8 çeker kar aracı ile katetti.

Yolda oluşan buz ve rüzgardan dolayı yaklaşık 3 saat sonra olay yerine ulaşabilen ekipler, mahsur kalan kişileri özel kar aracına aldı.

Arkadaşlarına yardım etmek için giden Yakup Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede beklediklerinden fazla kar ile karşılaştıklarını söyledi.

Kara saplanan aracı kendisine ait arazi aracıyla çekmeye çalıştıklarını ancak başarılı olamadıklarını belirten Şahin, Sağ olsun AFAD ekipleri yardımımıza koştu. Sürekli esen rüzgar ve lodos, yağan karı bir yere yığdı ve sıkıştırdı. Bu da bizi zorladı. Ailelerimiz merak içinde bizi bekliyor. Bir an önce evimize gidip sıcak yuvamızda ailelerimizle buluşmak istiyoruz. dedi.

Söz konusu 5 arkadaş daha sonra Gölyaka Jandarma Komutanlığına getirildi.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 04:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48