Yığılca Belediye Başkanı kent merkezine tarihi çeşmeler koydurttu

Yığılca Belediye Başkanı kent merkezine tarihi çeşmeler koydurttu

Yığılca Belediye Başkanı kent merkezine tarihi çeşmeler koydurttu

DÜZCE(İHA) – Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçede belli noktalara tarihi dokuyu anlatan tarihi çeşmeler koydurttu.
Yığılcada çalışmalar dur durak bilmiyor. Belediye Başkanı Muzaffer Yiğitin göreve gelmesi ile adete şantiye havasına bürünen ilçe, Başkan Yiğit ile birlikte büyük bir atılım kazandı. Önceki çalışmalarında tarihi çeşme, konak ve camilerin restorasyonunu üstlenen Başkan Yiğit, bu çalışmalara paralel olarak ilçenin önemli noktalarına halkın ihtiyaçlarına yönelik tarihi çeşmeler kurdurtuyor. Tarihi Selçuklulara kadar uzanan Yığılcada gerçekleştirilen çalışmalarda bu ayrıntı göz ardı edilmiyor. Her türlü çalışmada Selçuklu ve Osmanlı mimarisi birinci öncelik olarak düşünülüyor.
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit; Bilindiği üzere ilçemizin tarihi geçmişi Osmanlıyı aşıp Selçuklu dönemine kadar gidiyor. Biz atalarımızın mirası olan bu topraklarda onların hatıraları üzerinde yaşıyoruz ve hatıralarını yaşatıyoruz. Bu güne kadar ki çalışmalarımızın bir bölümünde ilçemizdeki tarihi çeşme, konak, camilerimizin onarımını üstlenmiştik. Kapsamlı olarak bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun yanında ilçemizi görsel açıdan da zenginleştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizin dört bir köşesine yaptığımız yapay şelalelerin ardından, şimdi de tarihi dokumuza uygun olarak Selçuklu mimarisini baz alarak tarihi çeşmelerimizi halkımızın hizmetine sunuyoruz. Çeşmelerimi belirlediğimiz farklı alanlarda konumlandırmaya başladık. Sırasıyla belirli sokak ve mahallelerimize yerleştireceğiz. Biliyoruz ki bu tarihi çeşme çalışmamız ilçemize hem görsel açıdan bir değer katacak, hem de halkımızın ihtiyacına cevap verecek yararlı bir çalışma olacak. Tüm hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48