Yılbaşında Da Görevlerinin Başındaydılar

Yılbaşında Da Görevlerinin Başındaydılar

Yılbaşında Da Görevlerinin Başındaydılar

DÜZCE - Düzcede jandarma ve itfaiye ekipleri yeni yıla görevleri başında girdi.

Ailelerinden ayrı olarak yeni yıla giren ekipler, görev başında olmanın gururunu yaşadı.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Azmilli Mahallesinde bulunan istasyonlarında ihbar bekledi.

İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat,  yaptığı açıklamada, yılbaşında da görev başında olduklarını ve mesai arkadaşları ile yeni yıla girdiklerini söyledi.

Vatandaşların can ve mal güvenliği için her saat görev başında olduklarını aktaran Polat, şöyle konuştu:

Fedakarlık olmadan bazı hizmetler yürümüyor. Emniyet, jandarma ve hatta Doğu ve Güneydoğu Anadoluda askerlerimiz, sıkıntı yaşamalarına rağmen görevlerini yerine getiriyorlar. Birilerinin fedakarlık yapması gerekiyor. Bu işleri yapacak olan arkadaşlar vatandaşın huzuru ve güvenliği için ailelerinden uzak kalıyor. Biz mutluyuz, huzurluyuz. Hizmet etmek çok güzel.

Polat, her zaman göreve hazır olduklarına vurgu yaparak, İstanbul ve Ankarayı bağlayan bir şehir olmamız hasebiyle bu güzergah önemli bir güzergah. Karayolları bakımından da kritik bu bölge. Arkadaşlarımız 7 24 burada, ekipmanlarımız ve arkadaşlarımızla hazırız. İnşallah olmaz ama eğer ihbar gelirse, her akşam olduğu gibi yine görevimize gideceğiz. diye konuştu.

Öte yandan yine görevde olan Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de gece boyunca, merkeze bağlı Günbaşı, Yeşilçimen, Yeşilçam, Musababa ve Muncurlu köylerinde devriye gezerek umuma açık yerlerde kontrol yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2018, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48