BEÜ İkinci Türk-Arap Yüksek Öğretim Kongresi’ne Katıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi İkinci Türk-Arap Yüksek Öğretim Kongresi’ne Katıldı.

BEÜ İkinci Türk-Arap Yüksek Öğretim Kongresi’ne Katıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi İkinci Türk-Arap Yüksek Öğretim Kongresi’ne Katıldı.

İkinci Türk-Arap Yüksek Öğretim Kongresi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Arap Üniversiteler Birliği tarafından 26-30 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yaptığı uluslararası kongreye 180 üniversiteden 350 rektör ve rektör yardımcısı katıldı. Kongreye Türkiye’den katılan üniversiteler arasında yer alan Bülent Ecevit Üniversitesi yurt dışından gelen üniversite yöneticileri ile ikili görüşmelerde bulundu. Kongrenin kapanış konuşmasını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

İlki 2014 yılında düzenlene kongrenin ikincisi ana konularının ‘’Ortak Araştırmalar, Öğrenci Değişim Programları, Ortak Öğrenim Programları ve Uzaktan Eğitim’’ olarak 4 ana başlıkta toplandı. Kongreye Türkiye’den katılan 30’un üzerinde Üniversite arasında yer alan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) açığı tanıtım standında gelen davetlilere Üniversitenin tanıtımını içeren Türkçe, İngilizce ve Arapça broşür sundu. 27 Nisan Çarşamba günü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katıldığı bir törenle kongrenin açılışı gerçekleşti.

Uluslararası iş birlikleri için çok önemli görüşmeler gerçekleştiren BEÜ temsilcileri başta Sudan, Suudi Arabistan, Ürdün, Somali, Bahreyn olmak üzere Afrika’dan gelen Üniversitelerin Üst düzey yöneticileri ile ikili iş birliği için ön görüşme gerçekleştirdiler. Türkiye’den 30’un üstünde üniversitenin katıldığı kongrede BEÜ tanıtım ekibi ikili işbirlikleri çalışmalarıyla göz doldurdu. Katılımın yoğun olduğu Kongre ve fuarda Bülent Ecevit Üniversitesi standı büyük ilgi gördü.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48