BİR EREĞLİ MASALI

BİR EREĞLİ MASALI
gundemeregli.com
-Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) sınıf öğretmenliği bölümü 2. öğretim 3. sınıf öğrencileri tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında ‘’Bir Ereğli Masalı’’ ismini verdikleri kitap okuma etkinliği düzenlediler.

Köseler, Mehmet Akif Ersoy ve Gazi İlköğretim Okulu’ndaki yaklaşık 100 öğrenci katıldığı etkinlikte köpükle baloncuklar yapıp, çalan müzik eşliğinde hem oynadı hem de kitap okudular. Kitap okumayı eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan etkinlikte ilkokul öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi. EEF sınıf öğretmenliği bölümü 2. Öğretim 3. Sınıf öğrencileri Çağla Azak, Halime Balı, Ayşegül solak, Merve Özler, Nilgün Yanık, Songül Büğrü, Seda Uzun ve Esra Gideroğlu ilkokul öğrencilerine verecekleri hediyeler ve etkinlikte kullanacakları oyuncak ve kitapların alınması için haftalar öncesinden kermes düzenleyip gelir sağladılar. Hayırseverlerinde yardımını alan öğrenciler daha sonra EEF spor salonunda kitap okuma etkinliği düzenledi.

Etkinlikle ilgili olarak gazetecilere bilgi veren Fakültesi EEF sınıf öğretmenliği bölümü 2.öğretim 3.sınıf öğrencisi Esra Gideroğlu, çekilişle bir öğrenciye kırmızı bisiklet hediye ettiklerini söyledi. Gideroğlu konuşmasında şu bilgileri verdi; “Etkinlikteki amacımız köy okullarından belirlediğimiz 3 tane köy okulu var Ereğli’de. Onlara kitap okuma şenliği yapmak amacıyla topladık burada. Amacımız aslında olumsuz hava şartlarından dolayı buraya alındı. Biz Amfi Tiyatro’da yapmak istemiştik. Onlara bir Ereğli masalını yaşatmak istemiştik bugünlük. Kitap okuma şenliğinde hediyeler, çekilişler amaçlı bir şey hazırladık. Kitap okuma sorularla arkadaşlar yönlendiriyorlar. Balon üflettik çocuklara hep aynı anda hep beraber balon üflediler. Ondan sonra çekilişler yapacağız. En sonuncu ‘Kırmızı Bisiklet’ adlı kitabı okuttuk. En son olarak da bir çekiliş yapacağız. Bir tane kırmızı bisikletimiz var. Bir kişiye kırmızı bisiklet hediye edeceğiz.”
EEF sınıf öğretmenliği bölümü öğrencileri etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine yardımcı olan hayırseverlere teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48