Devrek Kampüsü büyümeye devam ediyor

Devrek Kampüsü büyümeye devam ediyor

Devrek Kampüsü büyümeye devam ediyor
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devrek Meslek Yüksekokulu İnternet ve Ağ Teknolojileri Programı ve Posta Hizmetleri Programına 2017-2018 Akademik yılında öğrenci almaya hazırlanıyor. 

Devrek Meslek Yüksekokulu BEܒnün hızla büyüyen, gelişen meslek yüksekokullarından birisi olarak bünyesinde açılan yeni bölüm ve programlarla yüksekokulun öğrenci sayısı her geçen gün arttırıyor. Halihazırda 1600 öğrencisi bulunan Devrek Meslek Yüksekokulu 2017-2018 akademik yılında eğitimine başlayacak olan iki yeni bölümle öğrenci sayısını iki bine çıkartacak.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer Devrek Meslek Yüksekokulu’nun yeni akademik yılında eğitim verecek olan İnternet ve Ağ Teknolojileri Programı ve Posta Hizmetleri Programına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üniversitemizin en büyük kampüslerinden birine sahip olan Devrek Kampüsü 1600 olan öğrenci sayısını, İnternet ve Ağ Teknolojileri Programı ve Posta Hizmetleri Bölümlerinin alacağı 400 öğrenciyle birlikte yaklaşık 2000 öğrenciye çıkartacağız. Bildiğiniz gibi yeni programlar açarken hem bölgenin ihtiyaçlarına hem de eğitim-istihdam ilişkisine büyük önem veriyoruz. Açacağımız iki yeni bölümde Türkiye’de %100 doluluk oranına sahip olan bölümlerdir. Gerek yeni açılan programlarımızda öğrenim görecek gerekse daha önce açılan programlarda öğrenim gören öğrencilerimizin kaliteli bir eğitimle mezun olmaları en büyük hedefimiz. Bu bağlamda her kampüsümüzde olduğu gibi Devrek kampüsümüzde artan öğrenci sayımıza ilaveten öğrencilerimizin eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak çalışma salonu, sosyal yaşam ve spor alanları, laboratuvar yatırımlarımızı da yaparak öğrencilerimize kaliteli bir eğitimin yanında rahat ve donanımlı kampüs alanları oluşturduk. Programların Üniversitemize ve Devreke hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48