Eğitimlerini Ereğli’de görebilecekler

Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’a ilçede yapımı devam eden eğitim çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi sundu.

Eğitimlerini Ereğli’de görebilecekler

Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü NumanKorkmaz, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’a ilçede yapımı devam eden eğitimçalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi sundu.

Korkmaz, “Gülüç’teki Mehmet Akif ErsoyOrtaokulu binasının 1. Katı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, 2. Katı ÖzelEğitim Mesleki Eğitim Merkezi olarak planlanmış olup, Milli Eğitim BakanlığıÖzel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün onayıyla ‘Özel Eğitim İşUygulama Merkezi’ ile ‘Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ açılmıştır”sözleriyle başladığı açıklamasına şöyle devam etti:“1.Katta açılan Özel Eğitimİş Uygulama Merkezinde, orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli olanöğrencilerimiz ile otistik öğrencilerimize kendilerine uygun programlarçerçevesinde belirlenen iş kollarında çeşitli yetenekler sağlamak amacıyla 6derslik ve 3 iş laboratuarı,2.Katta açılan Özel Eğitim Mesleki EğitimMerkezinde ise Hafif düzeyde zihinsel engelli olan öğrencilerimize yinekendilerine uygun programlar çerçevesinde belirlenen iş kollarında çeşitliyetenekler ve mesleki yeterlilikler sağlamak amacıyla 6 derslik ve 3 işlaboratuarı bulunmaktadır.Okullarımıza engelli rampası yapılması, merdivenlerindüzenlenmesi gibi fiziksel eksikliklerinin tamamlanmasından sonra öğrenciyerleştirilmesi yapılacak olup, sınıf mevcudu en fazla 8 öğrenci olacak şekilde15-23 yaş arası 100 engelli öğrencimize 3. kademe eğitimleri verilecektir.Ortave ağır düzeyde engelli öğrencilerimiz ile otistik öğrencilerimiz, Zonguldak ilmerkezine eğitim amaçlı gitmekte iken günlük yol zahmetinden kurtaran veöğrencilerimizin belirli iş kollarında yetenek sahibi olmalarına katkı sağlayanİlçe Kaymakamımız İbrahim Çay, Zonguldak Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan,İl Müdürümüz Turgut Özbek ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48