Erdemir Anadolu Lisesi´nden satranç turnuvası

Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen satranç turnuvası sona erdi.

Erdemir Anadolu Lisesi´nden satranç turnuvası
Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen satranç turnuvası sona erdi. 
İki gün süren yarışmaya 8 İlkokul,6 ortaokul ve 7’si de lise olmak üzere toplam 21 okuldan 117 öğrenci katıldı. Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisi olmak üzere 3 bölüm olarak düzenlenen turnuva heyecanlı mücadelelere sahne oldu. Yarışma sonunda 1. olan öğrencilere gram altın, 2. Olan öğrencilere satranç takımı, 3.olan öğrencilere ise kitap hediye edildi. Okul Müdürü Engin Mutlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasına katılımın yüksek olması nedeniyle memnuniyet içinde olduklarını ifade ederek şöyle dedi:
Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi Okullar arası 5. Geleneksel Satranç Turnuvası İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 21 okuldan toplam 117 öğrencinin katılımı ile başarıyla tamamlanmıştır. Düşünen ve üreten nesiller yetiştirmek hedefinde birleştiğimiz ve turnuvamıza katılan ve destek veren tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize, desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu Zonguldak Şubesi ile organizasyonu yapan ve emeği geçen başta Okulumuz Matematik Öğretmeni Erdal Saraçlı olmak üzere, yarışmamıza katkı veren herkese ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.
Okulun Satranç Rehber Öğretmeni Erdal Saraçlı ise yaptığı açıklamada, Başarılı ve güzel bir turnuva oldu. Çok çekişmeli mücadeleler gerçekleşti. 21 okuldan katılımızı oldu. Derece yapan öğrencileri tebrik ediyorum. Öğrencilerin bu tür faaliyetlere katılmasını sağlayan değerli velilerimize ayrıca teşekkür etmek isterim“ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 06:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48