Ereğli´de İlköğretim Haftası törenlerle başladı

Kdz. Ereğli’de İlköğretim Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ereğli´de İlköğretim Haftası törenlerle başladı

Kdz. Ereğli’de İlköğretim Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Ereğli’de İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler ve veliler bir araya geldi. İlk Etkinlik Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlarken, İkinci Etkinlik ise Erdemir İlköğretim okulu bahçesinde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan ikinci etkinlikte konuşan Okul müdürü Yaşar Ciğer şunları söyledi,

“İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabul eden Erdemir İlkokul ailesi olarak sizleri misafir etmenin verdiği mutluluk ve huzur içerisinde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sayın veliler, eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasında ve çocuklarımızın ileri yaşlarında, başarılarında ilköğretim temeldir. Çağımızda bilgi hem çok çeşitli hem de ulaşılması çok kolay hale geldi. Hızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz. Teknoloji ve iletişimin gelişimini olumlu değerlendirip olumsuzluklarına uzak kalabilmek iyi bir eğitim ile sağlanır. Gelecek eğitim ile şekillenecektir. İşte bunu hep birlikte öğrencilerimize eğitim kapılarını açıyoruz. Bizler onları kucaklarken, sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Öğrencilerimizin başarısında maddi ve manevi desteklerinizin çok önemli olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz. Sizler okulumuza, kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan çağdaş, bilgili Atatürkçü, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı ve sizlerin başarısı için öğretmenlerimizin gayreti yadsınamaz. Öğrenimin sadece okulda bitmediğini, ömür boyu sürdüğünü aklımızdan çıkarmayacağız. Bütün bu amaçlara ulaşabilmek için Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘’ Tek bir şeye ihtiyacımız var o da çok çalışkan olmak “ dedi.

“2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMANIN COŞKUSU VE HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ”

Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ise 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının başlaması dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2014-2015 eğitim öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Bir milletin okuryazar oranı ne kadar yüksek olursa, o millet o kadar kalkınır. Okumuş ve aydın kişileri fazla olan bir millet her alanda ilerler. Ülkemizin, Cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi bizim için hayati önem taşımaktadır. Öğrencilerimizin bilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle, onları hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefimiz olmalıdır. Bütün bunların yanında millet bilincini yaşatabilmek içinde geçlerimize, milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevlerimizdendir Değerli veliler, çocuklarınızın gelişimi ve başarısı için okullarımızla sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci öğretmen okul yönetimi ve veliler arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarısını artıracaktır.”dedi.
 
Düzenlenen İlköğretim Haftası Etkinliğine, Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İbrahim Çay, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Opr Dr Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar,Hayırsever İşadamı İbrahim İzmirlioğlu,İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2014, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48