GÖLGE OYUNU İÇİN, OKUL OKUL GEZİYORLAR…

GÖLGE OYUNU İÇİN, OKUL OKUL GEZİYORLAR…
gundemeregli.com-Kdz. Ereğli’ye bağlı Pınarcık Köyü Ertuğrul Gazi İlkokulu Toplam Kalite Yönetimi (TKY) ekibi öretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan” Gölge Oyunu Projesi”   gösterilerine devam ediyor.

Daha önce Yaslar, Yalnızçam ve Çiğdemli ilkokullarında gösteri yaparak Okullardaki öğrenciler tarafından beğeni ile izlenen gösteri ekibi son olarak Süleymanbeyler Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ilkokulunda gösteri yaptı.

Her gittikleri Okullarda gösteri yaparak büyük bir beğeni ile izlenen Pınarcık Köyü Ertuğrul Gazi İlkokulu Toplam Kalite Yönetimi (TKY) Öğrencileri örnek olmaya devam ediyor.

----Kdz.Ereğli’ye bağlı Pınarcık Köyü Ertuğrul Gazi İlkokulu öğrencileri boylarından büyük işler yapmayı sürdürüyor. Okulun Toplam Kalite Yönetimi (TKY) ekibi öretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Hacivat ile Karagöz gösterileri tüm okullarda gösterime girmeye başladı.

Serbest etkinlik derslerinde eğlenip zaman geçirerek Kültürel mirasımız olan “Gölge Oyunu” sanatını her gittikleri okullarda canlandırdıklarını ifade eden Pınarcık Köyü Ertuğrul Gazi İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Okulumuz Kdz Ereğli’ye bağlı Pınarcık Köyü’nde birleştirilmiş sınıflı eğitim veren 3 Öğretmen 45 Öğrencili bir köy okuludur. Bizim buradaki amacımız kısıtlı imkânlarla neler yapılabileceğini göstermekti. Velilerimizle köy halkımızla 3 senedir bir yenilenme çalışmasına girdik.  Bu dayanışma sonucu küçük bir köy okulu olmamıza rağmen birçok proje geliştirdik ve uyguladık. Bu uygulamamız devam etmekte, Şu an bunlardan biri olan “Gölge Oyunu” Projemizle öğrencilerimizin serbest etkinlik derslerinde eğlenerek zaman geçirecekleri hem de kültürel mirasımızın unutulmaya yüz tutmuş “Gölge Oyunu”  sanatını burada canlandırmalarını amaçladık, Yalnız süreç ilerledikçe çocuklarımız bu oyunu o kadar benimsedi ve sevdi ki, Neden bu gösteriyi başka okullardaki öğrencilere sunmuyoruz dedik. Ve bu amaçla da öğrencilerimizin sosyalleşmesini, öz güven ve başarabilirim duygusunu kazanarak, gittikleri okullardaki öğrencilere de eğlenceli vakit geçirtmeyi amaçladık, İlçe Milli Eğitim müdürümüzün desteği ve oluruyla içlerinde özel okullarında olduğu birçok okula belirli bir plan takviminde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini aksatmadan gösteriler yapmaya başladık. Bu turne havasında geçen bu etkinliğimiz çok sevildi ve bu projeyle kısa zamanda amacımıza ulaştığımıza inanıyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48