Miniklerimize Sevgi Uçuralım

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) öğretmen adaylarının başlatmış olduğu “Miniklerimize Sevgi Ucuralim” adlı proje sosyal medya tarafından büyük ilgi gördü!

Miniklerimize Sevgi Uçuralım

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) öğretmen adaylarının başlatmış olduğu “Miniklerimize Sevgi Ucuralim” adlı proje sosyal medya tarafından büyük ilgi gördü!

Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında öğretim elemanı O.Bahar Güler danışmanlığında Kdz Ereğli İmranlar Köy Okulunun anasınıfını yeniden inşa ederek adeta baştan düzenlediler ve ihtiyaçlarını karşıladılar. Başlatmış oldukları “Miniklerimize Sevgi Ucuralim” yardım kampanyası ile sosyal medyada (twitter-facebook) büyük rağbet gördüler. Yurt içi hatta yurt dışından bile kargo aldıklarını söyleyen proje sahipleri birçok şehirden kolilerce eğitici oyuncaklar, kitap, kırtasiye yardımları aldıklarını belirtiler.

Öğretmen adayları projenin sonunda anasınıfını çocuklara uygun bir şekilde en baştan düzenlediler ve proje sonunda çocuklara şenlik düzenlediler. Şenlikte çocuklarla birlikte ve İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Araştırma Görevlisi Tamer Özsoy ile birlikte el baskısı, yüz boyama gibi etkinliklerle birlikte çocuklarla eğlendiler.

Proje sahipleri, Hülya Karakoçak, Gözde Güler, Demet Nur Harputluoğlu, Beyza Nur Eren, Kübra Kılınç, Firdevs Karadeniz, Tuğba Oruç şunları ifade ettiler;

“Projemizde anasınıfımızın ihtiyaçların karşılanması için kendi çevremizin yanı sıra sosyal medyada etkin olmaya çalıştık. Öncelikle kendi imkânlarımızla sınıfımızın temel eksiklikleri karşılamaya çalışırken sosyal medya sayesinde birçok kişiden yardımlar aldık. Birçok şehir, birçok kişi çocuklarımıza umut oldular. Kimi kişiler çocuklarının değerli oyuncaklarını, kullanılmamış eğitici kitaplarını hatta çocuklarının bahçe kaydırağını yollarken kimi yardımsever kişiler okulumuz için alışverişler yapıp bize koliler yolladı. Hala ülkemizde bu kadar duyarlı insanların olduğunu görmek bizleri de çok mutlu etti. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca “Miniklerimize Sevgi Uçuralım” projemize bize başından beri destek veren, izin veren ve bizden yardımlarını esirgemeyen Kdz Ereğli İmranlar Köy Okulu müdürümüz Sınıf Öğretmeni Hüseyin Öztürk’e ve özellikle Okul Öncesi Öğretmenimiz Sezgin Balaban’a çok teşekkür ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48