ÖSYM LYS 2015 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversiteye girmek için bir yıldır ter döken adaylar LYS 2015 sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 2015 LYS sorularının yayınlanmasının ardından şimdide sınav sonuçları için geri sayım başladı. Gözler ÖSYM giriş sayfasında. Peki LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM LYS 2015 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite adayları 2015 LYS soruları ve cevaplarının açıklanmasının ardından LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Ancak LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı henüz ÖSYM ´den gelmedi. LYS 2015 sonuçları için gözler ÖSYM´nin sonuç açıklama sistemi sonuc.osym.gov.tr´de.

2015 LYS sonuçları ÖSYM´nin sonuc.osym.gov.tr adresinde olacak ancak ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı henüz yok.

ÖSYM LYS sonuçları için ÖSYM giriş sayfası üzerinden adayların TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifreleri´yle birlikte LYS sonuçlarını görmek için sisteme doğru giriş yapmaları gerekiyor. Adayları LYS sonuçları için ÖSYM´den ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İşte Prof. Demir’in LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin o sözleri:

Geç olsun ama...

“Sınav sonuçlarını açıklarken süre konusunda sürpriz yapmak gibi bir iddiamız yok. Önemli olan, sağlıklı şekilde sonuçları üretelim. Çünkü sürprizin kurumsal açıdan maliyeti şu; sabaha kadar kişileri çalıştırmak zorundasınız, yorgun bir şekilde hata yapma riski olabiliyor. Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız.”

Peki, sonuçlar ne zaman açıklanır?

Hafta sonu zor gibi gözüküyor. Muhtemelen pazartesi ya da salı günü açıklanır.

LYS SONUÇLARI ERTELENDİ Mİ?

MEB´in TEOG´da bir soruya açılan iptal davası nedeniyle sonuçları ertelemesi akıllara LYS sonuçlarının açıklanması da ertelenecek sorusu geldi.

LYS 2015´te Kimya sorusularının iptaline ilişkin yapılan başvuru nedeniyle LYS sonuçlarının açıklanması ertelenebilir.


LYS SONUÇLARI ÖSYM KONTENJAN KILAVUZUNU YAYINLADI

2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu´nu osym.gov.tr´den açıklandı. Ögrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjan Kalvuzu için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..


ÖSYM´den yapılan kılavuz açıklamasında şöyle denildi:

23-25 Haziran 2015 tarihleri arasında ÖSYM´nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM´nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48