Sağlık turizmi projesi hayata geçiyor

Sağlık turizmi projesi hayata geçiyor

Sağlık turizmi projesi hayata geçiyor
Almanya’nın Castrop-Rauxel kentinin kardeş şehir ilan edilmesinden sonra Zonguldak’a ziyaretlerde bulunan Alman SPD Milletvekili Frank Schwabe, heyeti ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’i makamında ziyaret etti. 
2013 yılından bu yana Almanya’nın Castrop-Rauxel kenti ile Zonguldak’ın kardeş şehir ilan edilmesiyle Alman heyet Zonguldak’a ziyaret düzenledi. Türkiye temaslarına Ankara ile devam edecek olan heyette ise Almanya Parlamentosu SPD Milletvekili Frank Schwabe de yer aldı. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile birlikte Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’i makamında ziyaret eden Alman Vekil Schwabe ve Rektör Özer iki şehir arasındaki öğrenci değişim programları ve sağlık turizminin başlatılması için proje yapacaklarını açıkladılar.
BEܒnün Zonguldak’a her açıdan katkı sağladığını söyleyen Vekil Schwabe BEÜ ile yapılacak her projeye destek vereceklerini söyledi. “Bülent Ecevit Üniversitesi sağlık alanında bölgede söz sahibi olan büyük bir sağlık kampüsü. Yapılan çalışmaları ve yatırımları yerinde gördük ve sağlık alanında hem üniversite hem de Zonguldak Valiliği, Belediyesi ve BAKKA ile büyük projeler yapmak istiyoruz. Özellikle öğrenci değişimi ve sağlık alanında yapacağımız projeler bizler için çok önemli. Sayın Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’e projelerimize sunacağı katkı için şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.
Üniversite ve şehrin aynı proje içinde yer alacak olmasının kendileri için çok önemli olduğun belirten Özer şunları söyledi: “Üniversitemiz sağlık alanında Batı Karadeniz Bölgesinin en güçlü üniversitesi olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir. İbn-i Sina kampüsümüz yaptığımız yatırımlarla son beş yılda çok önemli değişime ve büyümeye tanık oldu. Bu yatırımlarımız aynı hızla devam edecektir. Tıp Fakültesi Hastanemiz ve Diş Hekimliği Fakültemizde bugün itibariyle bir yıl içinde bakılan hasta sayısı 500 binin üzerinde. Yine Türkiye’de ilk olarak bir kamu bünyesinde Obezite ve Diyabet Merkezi’ni de Üniversitemiz bünyesinde kurduk. Sağlık alanında Zonguldak ve Batı Karadeniz Bölgesi’ne çok ciddi yatırımlar yaptık. Bu nedenle iki şehir arasında yapılacak olan sağlık turizmi projesi hem Zonguldak’a hem de Castrop-Rauxel kentine büyük katkı sağlayacaktır. Zonguldak Valisi sayın Ali Kaban yaklaşık iki yıl önce Zonguldak’ta sağlık turizminin gelişmesi için bizim de ortak olduğumuz bir projeyi başlatmıştı. Bu bağlamda yaptığımız hazırlıkları da kullanacağız. Zonguldak Valisi sayın Ali Kaban’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca ziyaretleri için Milletvekili Frank Schwabe ve Belediye Başkanımız sayın Muharrem Akdemir’e teşekkür ediyorum. Yapılacak projenin her iki tarafa hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48