Teşvik etmek istiyorlar

Teşvik etmek istiyorlar

Teşvik etmek istiyorlar

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde de yürütülen uluslararası ‘çevre’ projesini sürdüren ilkokul öğrencileri, ‘naylon’ yerine ‘bez’ çanta kullanılması gerektiğini bildirdiler.
Karadeniz Ereğli Nurdan-Ahmet Orhan Oğuz İlköğretim Okulu öğrencileri, okullarında 2 yıldır yürütülen ‘Eko Okullar Projesi’ kapsamında çevre bilincine dikkat çekmek amacıyla bez çanta dağıttılar. Kaymakam Nazım Madenoğlu’nu ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler, proje hakkında bilgi verdiler.

BEZ ÇANTA ALDI, ÇİKOLATA İKRAM ETTİ

Madenoğlu, çocukların çevre bilincine duyarlı olarak yetiştirilmesinden dolayı projede emeği geçenleri tebrik ettiğini belirterek, “bu anlamlı projeyi uygulayan çocuklarımıza da teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Madenoğlu, öğrenci ve öğretmenlere çikolata ikram etti.

TEŞVİK ETMEK İSTİYORLAR

Okul Müdür Vekili Bülent Karaçam ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’ında bulunduğu ziyarette, Madenoğlu’na brifing verdi. Eko Okullar Projesi’nin ulusal çapta bir etkinlik olduğunu anlatan Karaçam, şöyle dedi:
“Her sınıf bu konuyla ilgili bir proje hazırlıyor. Yine okullarımızda enerji timleri var. Bu timler açık kalan muslukları, açık kalan lambaları kapatıyor. Okulun en temiz tutulan sınıfına da aylık olarak bazı ödüllendirmelerde bulunuyoruz. Bu öğrencilerimiz bu sene de plastik torbaların çevreyi çok kirlettiğini düşünerek, insanları bez torba kullanmaya teşvik etmek istemekteler.”

Öğrenciler daha sonra Kaymakamlık binasındaki birimlerde dolaşarak personele bez çanta ve ‘Eko Okullar Projesi’ni tanıtıcı broşürler dağıttı. Etkinliğe yaklaşık 30 öğrenci katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48