YURT ERKEKLERE TAHSİS EDİLDİ

Erkek ve kıs öğrenci yurdu olarak planlanan 500 kişilik yurdu erkek öğrencilere tahsis edilecek.

YURT ERKEKLERE TAHSİS EDİLDİ
gundemeregli.com-3 bini aşkın öğrenciyle eğitim ve öğretimini sürdüren Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulunda yeni yapılan Yurt sadece erkek öğrencilerine tahsis edilecek. Kız öğrenciler için okul yönetimi tarafından yurt binası kiralanacak.

Okulun 2012-2013 Akademik yılında başarılı olan öğrencilere onur belgesi töreninde konuşan BEÜ Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden, Okul kampüsüne yapılan ve 250 kız 250 erkek öğrenci yurdu olarak planlanan öğrenci yurdunun kredi yurtlar kurumu tarafından sadece erkek yurdu olarak ayarlandığını belirterek, “Bu bizim kararımız değil. Kredi Yurtlar Kurumu kız yurdu ve erkek yurdu olarak ayırmayı planlamışlar. Burayı da erkek yurdu olarak planlamışlar. İlçede kız öğrenciler için ayrı bir bina kiralanarak 2. döneme yetiştirilmesi çalışılıyor.”  diye konuştu.
Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden Kız öğrencilerinin barınması için İlçede ayrı bir bina kiralanacağını söyledi.

Alaplı MYO konferans salonunda düzenlenen tören de konuşan BEÜ Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden, 250 kız 250 erkek öğrenci yurdu olarak planlanan öğrenci yurdu kredi yurtlar kurumu tarafından sadece erkek yurdu olarak ayarlandığını söyledi.

Kız öğrenciler için İlçede ayrı bir bina kiralanacağını ifade eden Henden, şunları anlattı.

“Öğrencilerimizin sorunlarını paylaşmak onların sorunları varsa çözmek daima mutlu olmalarını istiyoruz. Gittikleri yerlerde okulumuzun eğitim elçileri olarak oradaki gençlerimize bizleri tavsiye etmelerini istiyoruz. Biz elimizden geldiği kadar öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizi sosyal faaliyetlere yönlendirmeye çalışıyoruz. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapımı devam eden yurt binası 250 kız 250 erkek öğrenci olarak planlanmıştı. Tabi bu gelişmeler bizim dışımızda olan gelişmelerdir. Bizim kararımız değil. Kredi Yurtlar Kurumu kız yurdu ve erkek yurdu olarak ayırmayı planlamışlar. Burayı da erkek yurdu olarak planlamışlar. İlçede kız öğrenciler için ayrı bir bina kiralanarak 2. döneme yetiştirilmesi çalışılıyor.”

Konuşmaların ardından 2012-2013 akademik yılda başarılı olan öğrencilere onur belgeleri verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48