Zonguldaklı İmam Hatipli öğrenciden TEOG sınavında büyük başarı

Ortaokul 8´inci sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları açıklandı.

Zonguldaklı İmam Hatipli öğrenciden TEOG sınavında büyük başarı
Ortaokul 8´inci sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Türkiye’nin birbirinden farklı illerinde eğitim gören imam hatipli öğrencilerin bir kısmı, tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puanla Türkiye sıralamasında birinciliği paylaştılar.
İmam hatip ortaokullarında eğitim gören öğrencilerden bazıları, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorulan 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak TEOG’da büyük bir başarıya imza attılar.
İmam hatipli öğrencilerin TEOG sınavında elde ettikleri başarıyı tebrik eden ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Halit Bekiroğlu, İmam hatip okullarımızın başarısı bir tesadüf değildir. İmam hatip davasına gönül vermiş tüm herkesin ortak çabası ve gayreti ile dün elde edilen başarılara bugün yenileri eklenmektedir. İslam coğrafyasına ve insanlığa hizmet etmek için atılan tohumlar yeniden meyvelerini vermeye başlamıştır. İmam hatip camiamız başta olmak üzere tüm ülkemizin yüz akı olan öğrencilerimizi yürekten kutlar, gayret ve başarılarının daim olmasını temenni ederim dedi.
TEOG sınav sonuçlarında imam hatip öğrencilerin elde ettiği sonuçları değerlendiren Bekiroğlu, başarının sadece TEOG puanıyla sınırlı olmadığını da hatırlatarak “Her bir öğrencimizin ailesi, öğretmenleri, arkadaşları ve ülkesi için biricik ve kıymetli olduklarını bilmelerini istiyoruz. TEOG puanlaması, okul derslerinde elde edilen akademik bir başarının göstergesidir. Biz biliyoruz ki, her çocuğumuzun yapmaktan zevk aldığı kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler ve hobiler vardır. Kendilerini o yönde geliştirip ileride bu alanlarda meslek sahibi olarak hizmet etmek isteyen gençlerimiz var. Yetenek ve ilgilerinin doğrultusunda tercih yapmak isteyen evlatlarımızın da her zaman yanlarında olmaya ve elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.
TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan alan imam hatip öğrencileri ise şöyle:
Ayşe Çilek - Selçuklu Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokulu
Bahadır Güngör - Biga İmam Hatip Ortaokulu
Bekir Sadık Altunkaya - Samsun Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu
Berk Kıl - Mersin Yenişehir Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu
Hafsa İkra Ersoy - Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu
Özlem Közoğlu - Konya Selçuklu Mehmet Nuri Küçükköylü İmam Hatip Ortaokulu
Rabia Nisa Kalkan - Hendek İmam Hatip Ortaokulu
Seda Nur Salim - Tavşanlı Fatih İmam Hatip Ortaokulu
Yağmur Yücebaş - Biga İmam Hatip Ortaokulu
Zülâl Kars - Başakşehir Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu
Sehle Nur Afşar - Zonguldak Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu
Sema Nur Gamlı - İstanbul Kadıköy Mehmet Akift Ersoy İmam Hatip Ortaokulu
Ahsen Dilara Halıcı - İzmit Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu
Necmettin Yeşilbaş - İzmir Torbalı Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48