Alaplı Esnaf Odası Gelgeç’le çıtayı yükseltti

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, üyelere daha iyi hizmet sunmak için çeşitli projeler üreterek üyelerin ve esnafın takdirini kazanırken, odanın da çıtasını her geçen gün yükseltiyor.

Alaplı Esnaf Odası Gelgeç’le çıtayı yükseltti

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, üyelere daha iyi hizmet sunmak için çeşitli projeler üreterek üyelerin ve esnafın takdirini kazanırken, odanın da çıtasını her geçen gün yükseltiyor.

9 Şubat 2014 tarihinde yapılan kongrede Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçilen Muharrem Gelgeç ve oda yönetimi başlattığı değişim hareketi ile odaya üye olan olmayan esnafların takdirini kazandı.

Oda üyelerine en iyi hizmeti sunmak için yönetimi ile birlikte kolları sıvayan Gelgeç, 1 yıllık süre zarfında çok önemli çalışmalara imza attı. Gelgeç, sırasıyla oda üyelerine sağlık indirimi, eğitim indirimi, seyahat indirimi anlaşmaları imzalayarak her zaman esnafın yanında olduğunu göstermiş oldu.

“TÜM ODA ÜYELERİNE YÖNELİK KAYNAŞMA KAHVALTISI”

İlçede ilk kez odaya üye tüm esnaflara yönelik kaynaşma ve dayanışma kahvaltısı düzenleyen Gelgeç ve yönetimi, esnaflar arasındaki kaynaşma ve dayanışmanın en üst seviyeye çıkmasını sağladı.

Oda olarak Alaplı esnafının yararına her konuda ellerini taşın altına sokmaya hazır olduklarını belirten Gelgeç, “ Oda olarak ilk kez tüm üyelerimize yönelik kaynaşma kahvaltısı düzenledik. Kahvaltı programımıza esnaflarımız yoğun katılımda bulunarak bizleri onurlandırdılar. Odamıza ne kadar çok sahip çıktıklarını gösterdiler. Ben bize destek veren tüm esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum. Oda olarak Alaplı esnafının yararına ne yapılacak iş varsa biz elimizi taşın altına sokmaya hazırız” dedi.

“ SAĞLIK HİZMETİ ATAĞI “

Oda olarak üyelere yönelik Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren iki özelHastane ile sağlık Hizmetlerinde indirim anlaşması imzaladıklarını belirten Gelgeç, “ Oda seçimlerinden önce biz söz vermiştik. O dönemde Anadolu Hastanesi ile bir protokol imzalamıştık. Ayrıca önceki dönem başkanımız Şeref Kocaman da Echomar Hastanesi ile yüzde 35 sağlık indirimi anlaşması yapmıştı. Oda üyelerimiz Anadolu Hastanesinden yüzde 30 Echomar Hastanesinden de yüzde 35 sağlık indiriminden faydalanmış olurken, bu anlaşma ile odaya kayıtlı üyelerimiz ve birinci derece yakınlarının tam teşekküllü iki hastanede tedavilerini yaptırma imkanına kavuşmuş oldu” dedi.

“ODA ÜYELERİNE GÖZ SAĞLIĞI İNDİRİMİ “

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren AvrupaGöz Hastanesi arasında oda üyelerine yönelik sağlık hizmetlerinde indirim anlaşması imzaladıklarını belirten Gelgeç, “ Odamız üyelerinin göz sağlığını düşünerek AvrupaGöz Hastanesi ile anlaşma imzaladık. İmza protokolü kapsamında üyelerimiz ve birinci derecedeki yakınlarından muayene ücreti farkı alınmamakla beraber sadece devlet katkı payı olan 12 TL alınıyor. Tüm tetkikler ve lazer ameliyatlarda yüzde 30, genel ameliyatlarda yüzde 20 indirim yapılıyor. Katarakt ameliyatlarında fark alınmıyor” dedi.

“ODA ÜYELERİNE SEYAHAT İNDİRİMİ “”

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olan Muharrem Gelgeç , esnaflara yüzde indirimli seyahat etme sözleşmesi imzaladıklarını belirterek, “Esnaf ve birinci derecedeki yakınları mutlaka şehirler arası yolculuğa çıkıyorlar. Bizde oda olarak bunu Alaplı Şehirler arası Otobüs Terminalinde çalışan firmalarla görüşerek yüzde 20 indirimli bilet alma sözleşmesi yaptık. Esnafımız ve birinci derecedeki yakınlarına indirim sağlamış olduk” dedi.

“ODA TARİHİNDE İLK DEFA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ”

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kızılay Şubesi işbirliği ile oda tarihinde ilk kez kan bağışı kampanyası gerçekleştirdiklerini belirten Gelgeç, kan bağış kampanyasında hedefe ulaştıklarını ifade ederek , “Oda tarihinde ilk defa kan bağışı kampanyası düzenledik. Bu kampanyaları yılda iki kez olmak üzere geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Düzenlediğimiz ilk kan bağışı kampanyasında hedefimize ulaştığımız için çok mutluyuz” dedi.

“TÜRKİYE DE İLK KEZ ALAPLI’DA SİMÜLATÖRLÜ İŞ MAKİNESİ KURSU AÇTIK”

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Alaplı Mesleki Eğitim Merkezi, işbirliğinde Türkiye ’de ilk defa simülatörlü iş makinesi kursu açtıklarını belirten Gelgeç,”Alaplı Mesleki Eğitim Merkezi ile Alaplı Esnaf Sanatkarlar Odası işbirliği ile beraber Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğumuz ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye uygun görülen ‘Profesyonel Operatörlük İçin Simülatörlü Eğitim Doğru Seçim’ adlı proje sınıfının açılışını yaptık. 3 haftalık ve toplam ,72 saatlik dersin ardından , sınavlardan başarılı olan kursiyerlere iş makinesi operatörlüğü belgesi verildi” dedi.

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, ayrıca oda üyelerine yönelik SGK borçluları, en son çıkan 6552 sayılı Torba Yasa ile gündeme gelen vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması hususuna ilişkin bilgilendirme toplantıları, esnafı yakında ilgilendiren yeni gelişmeler ve uygulamalar hakkında bilgilendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48