Alaplı Ziraat Odası kongresinde gergin anlar

Alaplı´da Ziraat Odasının 5. olağan genel kurulunda adaylar arasında uzlaşma sağlamak amacıyla her iki aday ile görüşmek istenirken, durumu yanlış anlayan adaylardan birinin yakını ile uzlaşma sağlamak isteyenler arasında gergin anlar yaşandı.

Alaplı Ziraat Odası kongresinde gergin anlar
Alaplı´da Ziraat Odasının 5. olağan genel kurulunda adaylar arasında uzlaşma sağlamak amacıyla her iki aday ile görüşmek istenirken, durumu yanlış anlayan adaylardan birinin yakını ile uzlaşma sağlamak isteyenler arasında gergin anlar yaşandı. Kongrede ayrıca iki ayrı listede adları olduğunu öne süren kişilerin adlarının diğer listeden çıkartılmasını istemesi üzerine liste krizi yaşandı. 

Alaplı Ziraat Odası’nın 5. olağan genel kuruluna yanlış anlamalar ve liste krizi damgasını vurdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kongrede 2011-2012-2013 ve 2014 yıllarına ait faaliyet raporu mevcut oda başkanı Şeref Türkoğlu tarafından okundu.

Mevcut Başkan Şeref Türkoğlu ve Nizamettin Bozkurt listesinin yarıştığı kongrede adaylar arasında uzlaşma sağlamak amacıyla her iki aday ile görüşmek istenirken, durumu yanlış anlayan adaylardan birinin yakını ile uzlaşma sağlamak isteyenler arasında gergin anlar yaşandı. Yaşanan olay delegelerin araya girmesiyle tatlıya bağlanırken, kongrede ayrıca iki ayrı listede adları olduğunu öne süren kişilerin adlarının diğer listeden çıkartılmasını istemesi üzerine liste krizi yaşandı.

Divan tarafından karşı listedeki isimlerin çıkartılmasının ardından listenin yeniden hazırlanması için diğer adaya süre verildi. Bu süre zarfında yeni liste oluşturulamayınca seçimlere tek liste ile gidildi.

Duruma itiraz eden karşı listenin adayı tepki göstererek kongre salonunu terk etti.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda Divan Başkanlığını Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, Divan Başkan Vekilliğini Gökçebey Ziraat Odası Başkanı Necmi Pazar, Divan Katipliklerini Kdz. Ereğli Ziraat Odası Genel Sekreter İbrahim Cöbek ve Vacit Çiloğlu´nun yaptığı kongrede 59 delegeden 46’sının oy kullandığı seçimlerde 46 delegenin oyunu alan Şeref Türkoğlu, yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrede oluşan yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu: Şeref Türkoğlu, Şerafettin Acar, Hüseyin Tosun, Metin Er, Ahmet Uysal, İsmail Görmez ve Oktay Türkyılmaz
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 07:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48