Demirci,Gençlerini yok sayan bir ülkenin geleceği yoktur

Demirci,Gençlerini yok sayan bir ülkenin geleceği yoktur

Demirci,Gençlerini yok sayan bir ülkenin geleceği yoktur

İş-Kur Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri, 24 Mayıs 2016 tarihinde Dedeman Oteli’nde gerçekleştirildi.Etkinliğin açılışında konuşan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Ülkenin en değerli varlıkları donanımlı gençlerdir, gençlerini yok sayan bir ülkenin geleceği yoktur” dedi.

Demirci şunları söyledi;“Genel Maden İşçileri Sendikası adına hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.Bu etkinliği düzenleyen arkadaşlara ve katkı veren kurumlara teşekkür ediyorum.

GENÇLERİNİ YOK SAYAN BİR ÜLKENİN GELECEĞİ YOKTUR

Ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın geleceği olan gençlerimizien iyi şekilde donatmak, yetiştirmek ve onların ufkunu açmak, bugün belirli noktalarda olan ve sorumluluk taşıyan bizlerin en öncelikli görevidir.Ülkenin en değerli varlıkları donanımlı gençlerdir, gençlerini yok sayan bir ülkenin geleceği yoktur.Sadece bugünü anlamak yetmez,mutlaka geleceğe hazırlanmak ve geleceği öngörme arayışı içinde olmak gerekir.Gelişim ve dönüşümün özünde icatlar, buluşlar üretim araçlarının gelişmesi vardır.Buna bağlı olarak da üretim ilişkileri ve sosyal yaşam yeniden şekillenir.Her dönemin kendine özgü meslekleri ve sosyal ilişkileri vardır.İyi bir kariyer sahibi olmak için mutlaka yeteneğinize uygun ve sevdiğiniz bir alan seçeceksiniz. İyi bir kariyer sahibi olmak için eğitim şarttır. Eğitim sadece diploma ile olmaz.İyi bir kariyer sahibi olmak için öncelikle araştırmacı olacaksınız ve sizden önde olanlardan yararlanacaksınız.Hangi mevki veya makamda olursanız olun. Orada kalabilmek için bile gelişmeleri yakından takip etmek, gelişmeleri öngörmek ve müdahale edebilecek donanıma sahip olmak gerekir.

SENDİKALAR, DEMOKRASİNİN EN TEMEL KURUMLARINDAN BİRİDİR

Sendikalar açısından baktığımızda bize özel şartlar elbette var.Sendikalar, sanayi devrimi ile birlikte değişen üretim ilişkilerinin bir sonucu olarak ortaya çıktılar.1800’lü yıllarda Sanayi Devrimi ile birlikte işçiler, toplumda önemli bir çoğunluk oldular.Sonra daha iyi şartlarda yaşamak için örgütlendiler ve sendikaları kurdular. Birlikte hak mücadelesi verdiler. Sendikalar dönemin önemli kurumları oldu. 1900’lü yıllarda demokrasinin en temel kurumları arasında yer aldılar.Bugün örgütlenme önüne yeni engeller çıkartılarak işçilerin topluca hak aramaları zorlaştırılıyor.İşçiler ve sendikalar da hem yerel hem de uluslararası alanda karşı hamlelerle bu yeni sürece uyum sağlamaya çalışıyor.Son yıllarda üretim ilişkilerinin değişmesiyle sendikalar da kendileriniyeniden yapılandırmaya başladılar.Biz de sadece kendi bölgemizdeki ve ülkemizdeki gelişmeleri izlemekle yetinmiyoruz. Tüm dünyada örgütlü uluslararası federasyonlarımız aracılığıyla değişimi vegelişmeyi yakalamaya çalışıyoruz.Bu düşüncelerle tekrar sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.Bu etkinliğin hepimize katkı vereceğine yürekten inanıyorum”.Konuşmaların ardından istihdama katkı sağlayan kuruluşlara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48