FINDIĞA ÇİN´DE BÜYÜK İLGİ

FINDIĞA ÇİN´DE BÜYÜK İLGİ
gundemeregli.com-Alaplı ilçesinde, fındık sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Kadir Erçal, yürütülen reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra düzenlenen fuarla Çin halkının Alaplı fındığına ilgisinin arttığını söyledi.
Alaplı ilçesinde fındık sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Kadir Erçal, 13 ve 17 Haziran´da Çin’in Guangdong eyaletinde gerçekleştirilen Uluslararası Gıda Fuarına Türkiye ve dünyadan fındık sektöründe tek katılan firma olduklarını söyledi. Çin’de 2013 yılının Türk Yılı ilan edildiğini ve fuara Türkiye’nin onur konuğu olarak davet edildiğini belirten Erçal, Çin’de yürütülen reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra düzenlenen fuarlarla Çin halkının Alaplı fındığına ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi.
Çin’in Türkiye için özellikle fındık ve Alaplı fındığı için de geniş pazarlara sahip bir ülke olduğunu belirten Erçal, şöyle konuştu: “13 ve 17 Haziran 2013 tarihlerinde Çin’in Guangdong eyaletinin Guando şehrinde düzenlenen fuara katıldık. 2013 yılı Çin’de Türk Yılı ilan edildi. Türkiye bu fuara onur konuğu olarak katıldı. Biz de Türkiye’den daha doğrusu dünyadan tek fındık temsilcisi olarak bu fuara gittik. Orada standımızı açtık ve güzel gelişmeler elde ettik. Daha önce Şangay bölgesinde belirli çalışmalarımız oldu. Bölgesel distribütörümüzü oraya yerleştirdik. Şu an fındık satışlarımız devam ediyor. Şu an Guangdong eyaletinde çalışmalarımız sürüyor. Guangdong eyaleti 150 milyon nüfusa sahip, zaten Çin’in tüm eyaletleri bir ülke niteliğinde ve Çin gelişmekte olan dünya damak tadına ilgi duyan bir ülke konumunda ve insanlar artık tüketime önem vermektedir. Türkiye için özellikle fındık ve Alaplı fındığı için de geniş pazarlara sahip, oralarda insanların ne kadar çok fındığa önem verdiğini ve ilgi duyduklarını bizzat kendimiz görmüş olduk. Bizim gibi Amerika, Kanada, İtalya, Rusya, Tayland ve İran gibi ülkelerde bu fuara katıldı. Her ülke kendi yöresel ürünlerini tanıttı. Biz, Türkiye’den tek fındıkçı olarak bu fuara katıldık. Aynı zamanda ülkemizden zeytinyağı ve incir ile uğraşan temsilciler vardı. Bir kez daha gördük ki, Çin halkı bizim fındığımıza ilgi ve alakalı”
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2013, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48