KÜÇÜK; "KAHVEHANELER OYUNA AÇILSIN İSTİYORUZ"

KÜÇÜK; "KAHVEHANELER OYUNA AÇILSIN İSTİYORUZ"

Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük "Kahveci esnafı olarak  bir an önce oyunlarımızın açılmasını istiyoruz. Bizden ne tedbir isteniyorsa da hepsini almaya hazırız" dedi.

Kahveci esnafın artık dayanacak gücünün kalmadığını ifade eden Alparslan Küçük, "Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Sayın Bendevi Palandöken, esnafımızın sorunları ile ilgili Cumhurbaşkanlığı  olsun, İçişleri Bakanlığı olsun isteklerimizi ilettiler. Kahvehanelerin açılması ile ilgili olarak TESK Genel başkanımız gerekli müracaatları yaptı. Aynı zamanda Türkiye Kahveciler Büfeciler Federasyonu Başkanımızla da görüşüyoruz, onlarda bu konunun üzerinde gerekli çalışmaları yapıyorlar. İnşallah yakın bir zamanda kahveci esnafı arkadaşlarımıza oyunların serbest bırakılması yönünde iyi haberleri vermek istiyoruz. Esnafımız gerçekten çok zor durumda onu ifade etmek istiyorum çünkü oyunların açılmaması Kahveci esnafımızı hem maddi açıdan yordu hem manevi açıdan yordu. Maddi açıdan artık ağırlığı kaldıramayacak duruma geldi arkadaşlarımız kira ve vergiler konusunda vs. bir an önce oyunlarımızın açılmasını istiyoruz. Bizden ne tedbir isteniyorsa hepsinde almaya hazırız." Şeklinde konuştu.

BİRAHANELER DE AÇILMALI

Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük Ayrıca bir an evlerinde bir an önce açılması gerektiğini vurgulayarak, "Ayrıca bu arada birahanelerimiz kaldı normalleşme süreci içerisinde açılmayan birahanelerimizin de bir an önce açılmasını hükümetimizden yetkililerden içleri bakanlığımızdan esnafımız adına talep."ifadesini kullandı.

...

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48