KUYUMCULAR MEMNUN

KUYUMCULAR MEMNUN

 gundemeregli.com-Kdz Ereğli  faaliyet gösteren Ereğli, Alaplı ve Ormanlı Kuyumcu ve Sarraflar Derneği Başkanı İhsan Yazıcıoğlu altın fiyatlarının düşmesi ile vatandaşın alım gücünün arttığını söyledi. Yazıcıoğlu, “Geçtiğimiz yıllara oranla 2013 yılı kuyumcu esnafı için iyi geçti” dedi. Kdz. Ereğli, Alaplı ve Ormanlı Kuyumcu ve Sarraflar Derneği Başkanı İhsan Yazıcıoğlu 2013 yılında altın fiyatlarının düşmesi ile kuyumcu esnafının işlerinin açıldığını söyledi. Ereğli, Alaplı ve Ormanlı’da faaliyet gösteren 32 kuyumcunun üye olduğu derneğin başkanı Yazıcıoğlu “Çeyrek altın alış 132 TL, satış 142 TL, Cumhuriyet altını alış 551 TL, satış 571 TL, 22 ayar bileziğin gramı alış 71,55 TL, satış 82,70 TL. Geçtiğimiz yıllara oranla altın fiyatları bu yıl düşük seyir etti. Dolayısı ile vatandaşın altın alım gücü arttı. Genel olarak insanlar borçlanmalarını altın üzerinden yapmaya başladılar. Kuyumcular altın fiyatlarının düşmesinden genel anlamda hep olumlu etkileniyorlar. Bu yılda kuyumcular için güzel geçti. Geçen yıllara oranla satışlarımız bu yıl yüksek seyir etti” dedi.
Yılsonu altın fiyatları konusunda tahminde bulunan Yazıcıoğlu, 2013 yılında altın fiyatlarının 78-90 TL arasında seyir ettiğini, yılsonun da da bu rakam aralığında olmasını beklediklerini dile getirdi.
Bankaların altın işine girmelerini de değerlendiren Yazıcıoğlu şunları söyledi; “Bankaların altın işine girmeleri biz kuyumcu esnaflarını etkilemedi. Ben daha önceki açıklamalarımda da ifade ettim; Türk kültüründe Osmanlı’dan gelen bir geleneğimiz var. Her ailenin güvendiği, inandığı, itimat ettiği bir kuyumcusu vardır. O aileler altınlarını o kuyumcudan ve sarraftan alırlar. Bu günde bu gelenek halen devam ediyor. Bizim bütün üyelerimiz işlerinde uzman ve güvenilir insanlardır. Kuyumculuk mesleğini en iyi şekilde icra etmektedirler. Dolayısıyla insanlarımız bize geldiklerinde sıra beklemeden, çayını, kahvesini içip, bir taraftan da sohbet edip alış verişini yamaktadır. Bizim bütün kuyumcu arkadaşlarımız insanlarımızın varlığında da, yokluğunda da, sevincinde de, üzüntüsünde de hep yanlarındadır. Kuyumcuların insanlarımızla geçmişten gelen koparılamaz bağları vardır.”

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2013, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48