Sarıoğlu, aidat konusuna açıklık getirdi

Tüm İşçi Emekliler Derneği, Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, yerel basında yer alan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sarıoğlu, aidat konusuna açıklık getirdi
Tüm İşçi Emekliler Derneği, Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, yerel basında yer alan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. 
Başkan Mustafa Sarıoğlu, yerel basında yer alan TOKİ konusunda emeklilerden para alındığı haberine açıklık getirdi. Sarıoğlu, dernek binasında yaptığı açıklamasında, Dernekler kanunu ve ilgili diğer kanunlara göre, dernekler üyesi olmayan kişiler, derneğin hizmetlerinden ve yapacağı faaliyetlerden yararlanamaz. Derneklerin lokal veya sunduğu sosyal faaliyetlerden ancak üyeleri faydalanabilmesi esastır maddesi yer alıyor. Dernek üyesi olabilmek ve faaliyetlerden yararlanmak isteyenler derneğe aidat ödemek zorundadır. Tüm Emek- Der dernekler yasasıaa göre kurulmuş ve yönetilmekte olan şehrimizdeki iki dernekten biridir. Görevimiz, üyelerimizin maddi manevi sorunlarına çözüm aramaktır. Gücümüzü de Zonguldakta 150 bin, Türkiye’de 11 milyon emekliden almaktayız. Üyelerimiz, dernekçiliğe gönül veren emekliler ile sorunlarına çözüm bulmak için taksitli kömür, taksitli konut bize güç vermek isteyen emeklilerden oluşmaktadır. Zonguldakta TOKİ emeklilere ucuz konut projesi bir kampanya başlatılmış. Her iki derneğe beş bin civarında konut ihtiyacı olan emekli başvurup, üye olmuştur. Derneğimize bizzat başvurarak gerekli evrakların tamamlamıştır. Ancak, bu arada derneğimize üye olmadığı halde aynı haktan yararlanmak isteyen oldu. Yönetim kurulumuz derneğimizin ilan tahtasına ve kapısına başvuru duyuru astık. Ayrıca defalarca basın açıklamalarımızda, üye olmayanların başvuruları alınmayacaktır şeklinde duyurduk. Ucuz konut projesinden yararlanmak isteyenlerin derneğimiz üyesi olma şartı vardır. Dernekler kanunu ve ilgili diğer kanunlara göre Dernekler üyesi olmayan kişiler, Derneğin hizmetlerinden ve yapacağı faaliyetlerden yararlanamazlar. Derneklerin lokal veya sunduğu sosyal faaliyetlerden ancak üyeleri faydalanabilmesi esastır denmektedir. Dernek üyesi olabilmek ve faaliyetlerden yararlanmak isteyenler derneğe aidat ödemek zorundadır. Üyelik aidatını ödemeyen kişiler dernek üyesi sayılmaz. Söz konusu haberde adı geçen vatandaşımız E.B., derneğimize üye başvurusu yapıp üye olmuştur. Derneğimize başvuran ve emekliye ucuz konut projesinden yararlanmak isteyen kişi üyelik formunu doldurarak imzalamış olup, yılda bir defa 20 TL aidat kesilmesini kabul etmiş demektir.”
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48