AK Parti'de 1.sıra adaylar YSK'da!

AK Parti'de 1.sıra adaylar YSK'da!

AK Parti'de 1.sıra adaylar YSK'da!

Yeni Şafak’ın haberine göre Ak Parti Milletvekili listelerinin saat 15:00’te YSK’ya ulaştırılacağı ancak sabah saatlerinde her ilin 1. Sırasının belli olduğu ‘tedbir listesi’nin YSK’da hazır bekletildiği öğrenildi.
AK Partide liste için 3 farklı önlem
AK Parti yönetiminin, son şekli verilen aday listelerinin YSK’ya ulaştırılmasında yaşanabilecek risklere karşı da üç ayrı koruma tedbiri uygulayacağı öğrenildi. Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Bu nedenle, bugün aday listelerinin YSK’ya teslimi için genel merkezden iki ayrı ekip, iki farklı araçla, iki ayrı güzergâhı kullanarak yola çıkacak.

Yaşanabilecek risklere karşı aday listelerinin saat 17.00’yi beklemeden, 15.00 civarında YSK’ya vermenin planlandığı dile getiriliyor.

Sabah saatlerinden itibaren tedbir listesi YSKda olacak
AK Parti, üçüncü bir tedbir olarak da sabah saatlerinden itibaren YSK’da 81 ilin sadece ilk sıralarının dolu olduğu bir listeyi hazır bekletecek. Belirlenen süre içinde 600 kişilik liste verilemezse, 81 adaylı ‘Tedbir listesi’ eksiklikler daha sonra tamamlanmak üzere YSK’ya teslim edilmiş olacak. Siyasi partilerin, listelerdeki eksikleri 25 Mayıs’a kadar tamamlama imkânı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 07:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf gulay
yusuf gulay - 3 yıl Önce

Huseyın 1 cı sıraya oturdumu Mılletın sevinci kursağında kalmasın adamdır

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39