Yaptıkları oyuncaklarla Çin'e rakip oldular

Yaptıkları oyuncaklarla Çin'e rakip oldular

Yaptıkları oyuncaklarla Çin'e rakip oldular

Düzcenin 1. Organize Sanayi Bölgesinde kurulan ahşap oyuncak üretim fabrikasında yerli ve milli ahşap oyuncaklar bayanlar tarafından yapılarak çocuklara ulaşıyor. Düzcede yapılan oyuncaklar Çine rakip oluyor.
Düzcenin Gümüşova İlçesinde oyuncak OSB kurulması yönünde ki açıklamaların ardından harekete geçen Ali Kanburoğlu isimli girişimci, yüzde 100 yerli, doğal olan ahşap oyuncaklar için üretim fabrikası kurdu. 15 bin metrekare kapalı alanı olan ve şu an 35 kişinin çalıştığı fabrikada hazırda 60 çeşit değişik ahşap oyuncak üretiliyor. Düzcede üretilen ahşap oyuncaklar bayan çalışanların ellerinde şekillenerek çocukların beğenisine sunuluyor.
Oyuncak fabrikasının Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Ali Kanburoğlu fabrikanın Türkiyenin en kapsamlı ve en kapasiteli ahşap oyuncak ve zeka oyunları üreten merkezi olduğunu söylüyor.
Kamburoğlu, Düzcede olmalarının sebebini ise Düzceye kurulacak olan oyuncak OSBnin ilk adımlarını atmak için oldu. Yüksek kapasiteli, bol çeşitli üretim yapan firmayız. Kendi markamızın yanı sıra birçok firmanın da oyuncak üretimi yapıyoruz. Şu anda 60a yakın ürün çıkarıyoruz. Bunun yanında hali hazırda Ar-Ge yapılmış 100ün üzerinde ürün bulunmakta. Kapasiteyi her geçen gün ise arttırmanın peşindeyiz. Bunu yaparken kaliteden asla ödün vermiyoruz. Tamamen yerli üretim, doğal ve organik oyuncaklar üretiyoruz. Bize özel bizim kültürümüze has oyuncakları nasıl üretiriz? Sürekli bunun çalışmasını yapıyoruz. Bize ait olan milli oyuncak projesi içinde yer almak istiyoruz. Bunun için adımları attık. İnşallah kurulacak olan oyuncak OSBde de daha büyük bir yerde daha kapasiteli şekilde üretime devam etmek istiyoruz ifadelerinde bulundu.

Anti bakteriyel olan kayın ağacı kullanıyoruz
Çin malı oyuncaklara rakibiz diyen Ali Kanburoğlu Kullandığımız ahşap kayın ağacı. Kayın ağacı Karadeniz Bölgesine özel bir ağaçtır. Anti bakteriyel bir ağaçtır. Yılda 2 bin 500 metreküp ağaç işliyoruz. Şu anda Çinden ithal edilen oyuncaklarla alakalı firmalar bize dönüş sağlıyorlar. Yüksek kapasiteli ürünlerde Çin fiyatından daha düşük fiyatlara üretim yapıyoruz. Bunu da piyasaya yaymak istiyoruz. Artık Çinden ürün getirtmeye gerek yok. Bu fabrika bu tesis, ülkemiz için üretim kapasitesi ile ülkemizin hizmetindedir şeklide konuştu.
Ali Kanburoğlu ürettikleri tüm oyuncakların sağlık yönünden testlerinin yapıldığını işaret ederek Devletimizin ithal edilen ürünlere testlerin arttırılması, plastik oyuncaklarda ki sağlık yönünden artan sıkıntılar bizim bir adım daha öne geçmemizi sağlıyor. Biz bunu hem ticari olarak yapıyoruz hem de ülke ekonomisine katkı sağladığımıza inanıyoruz. Bu ürünlerin yüzde 95i Çinden ithal edilen ürünler. Biz yüksek kapasite üretime ulaştığımız için aynı fiyatlara daha yüksek kalitede ürünler yapabiliyoruz. İhracat konusunda da büyük avantajlarımız oluyor. Bu tarz ürünlerin Çinden Avrupaya ihracatında sıkıntılar oluyor. Türkiyenin lojistik konumundan dolayı bu tarz avantajlarımız da var. Üretimin yanı sıra yerli ve milli karakterlerin de üretimine geçeceğiz. Karagöz, Hacivat, Galata Kulesi, Keloğlan, gibi puzlle, zeka oyunları ürünleri yapacağız. Tasarımı yapılan ürünler piyasaya çıkacak bekliyoruz. Sağlık yününden de tüm testlerimiz yapılıyor diye konuştu.
Kamburoğlu fabrikada şu anda 35 kişinin istihdam edildiğini en kısa sürede vardiyalı sisteme geçerek bu sayıyı 70e kadar çıkmayı planladıklarını söyledi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48