11 yaşındaki Yiğit Benzer, taburcu olduğu gün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti..

11 yaşındaki Yiğit Benzer, taburcu olduğu gün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti..

Samsun'da koronavirüs tedavisi gören 11 yaşındaki Yiğit Benzer, taburcu olduğu gün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yiğit, gözyaşlarıyla toprağa verilirken, Hasan Benzer, "Oğlum çok başarılı bir öğrenciydi, idealist bir çocuktu, hayalleri vardı. Hastaneye gittiğimde, 'Baba 10 gün sonra seni görmek güzel' demişti ama o güzelliği maalesef birlikte yaşayamadık" dedi.

Derecik Şehit Yasin Boy Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Yiğit Benzer, rahatsızlanınca yapılan tetkiklerde koronavirüs test sonucu pozitif çıktı ve karantinaya alındı. Durumu ağırlaşan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Yiğit, 10 günlük tedavinin ardından dün taburcu edildi. Evine geldiği gün kalp krizi geçiren Yiğit, yeniden kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

11 yaşındaki Yiğit, koronayı atlatıp taburcu olduğu gün kalp krizinden yaşamını yitirdi

11 yaşındaki Yiğit, koronayı atlatıp taburcu olduğu gün kalp krizinden yaşamını yitirdi

Yiğit için Büyükoyumca Merkez Camii'nde cenaze namazı kılındı. Samsun'da uzun süredir gazetecilik yapan Hasan Benzer, ayakta durmakta güçlük çekerken, annesi Gülşah ve ablası Ela Benzer ise tabuta sarılıp ağladı. Gülşah Benzer, "Her gece rüyama gir tamam mı çocuğum, bekliyorum seni. Ben iyiyim de, rahatladım anne de. Bekliyorum seni çocuğum" diye ağıt yaktı. Cenaze namazına ailesi ve yakınlarının yanı sıra Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve bölge halkı katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Yiğit, aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa verildi..

Gündem

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48