"19 Mayıs kutlu olsun"

GMİS Yönetim Kurulu: "19 Mayıs kutlu olsun"

"19 Mayıs kutlu olsun"

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, yönetim kurulu adına bir mesaj yayınlayarak 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
Demircinin mesajı şöyle;
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürkün doğumunun 136. yılında, 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 98. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
19 Mayıs 1919 tarihi, Mustafa Kemal Atatürkün, şanlı kurtuluş mücadelemizin ateşini yaktığı ve özgürlük bayrağımızı Anadoluda dalgalandırdığı tarihtir.
19 Mayıs 1919 tarihi ulusal egemenliğe dayanan, tam bağımsız, çağdaş, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır.
Elinde ulusuna olan güveninden başka hiçbir şey olmayan Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürkün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsundan başlattığı bağımsızlık mücadelesi dalga dalga tüm vatana yayılarak tarihte eşine az rastlanır bir destan yazılmış ve Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.
Türk gençliğine olan güvenini ve inancını Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz sözleriyle ifade eden Atatürk, ulusumuzun varolma, bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin ateşlendiği 19 Mayıs tarihini bayram olarak gençlere armağan etmiştir.
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48