2 MİLYON DOLARIN KAYIP OLDUĞUNU AÇIKLADI!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada PTT A.Ş'nin özel bir şirkete aktardığı 2 milyon doların kayıp olduğunu ileri sürdü

2 MİLYON DOLARIN KAYIP OLDUĞUNU AÇIKLADI!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada PTT A.Ş'nin özel bir şirkete aktardığı 2 milyon doların kayıp olduğunu ileri sürdü. Yavuzyılmaz, kayıp paranın PTT Teftiş Kurulu raporlarında yer aldığını da, rapordan alıntılar yaparak iddia etti.

CHP'li Deniz Yavuzyılmaz, PTT A.Ş'de 2018 yılında 2 milyon doların kayıp olduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, PTT Teftiş Kurulu'nun 2021 yılı raporunu kaynak gösteren Yavuzyılmaz, paranın buhar olduğunu söyledi.

"2 MİLYON DOLAR KAYIP"

" AK Parti'nin kayıp altın dosyası" başlığıyla açıklama yapan Deniz Yavuzyılmaz, "PTT A.Ş.'nin 'altın' alım satım işi için özel bir şirkete aktardığı 2.000.000 Dolar'ın buharlaştırıldığını tespit ettik. Paralar ve altınlar kayıp" ifadelerini kullandı.

"TEMİNAT ALINMADAN AKTARILDI"

Ardında da vurgun yöntemini açıklayan Yavuzyılmaz paylaşımında,şu ifadeleri kullandı:

 "2018'de PTT Genel Müdür ve yardımcısı kaynağından altın alım satım işi için bir şirketle 3 yıllık kar ortaklığı protokolü imzalar.

 Şirketin yönetimine PTT'den de bir daire başkanı girer. Ertesi gün bu şirkete, teminat dahi alınmadan, 2 milyon dolar aktarılır.

Şirketin Ziraat Katılım Bankası ortak hesabındaki para, aynı bankada hesapları bulunan bir kısım şirket yöneticileri tarafından amacı dışında cari işlemlerinde kullanılır. Paranın 1,5 milyon dolarlık kısmı şirket kasasına nakit çekilir.

Sonraki banka hesap hareketlerinde bu paranın izine bir daha rastlanmaz. 500 bin dolarlık kısmın ise Dubai'den altın alımı için teminat verildiği söylenir. Ancak bu altın alımının yapıldığı da tespit edilemez.

Bu süreçler içinde PTT'ye bir kar payı da ödenmez. Neticede kamu kaynağı olan 2 milyon dolar buharlaşıp gider."

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48