38.’Sİ ZONGULDAK’TA YAPILDI!

38.’Sİ ZONGULDAK’TA YAPILDI!

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı ile Uluslararası Göç Örgütü işbirliğinde yürütülen Sosyal Uyum Projesi kapsamında  “Yerelde Uyum Buluşmaları”nın 38.’si ilgili kurum ve kuruluşlar ile STK’ların katılımıyla Zonguldak’ta yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapılan toplantıda; ülkemizdeki yabancılarla ev sahibi toplumun sosyal uyumunu artırmak, yabancılara tanınan haklar ve sunulan hizmetler ile yabancıların yükümlülükleri konusunda ilgili kişi, kurum ve kuruluşlar bilgilendirildi. Ülkemizdeki yabancılara ilişkin çalışmalar, karşılaşılan sorunlar değerlendirildi, istişare edildi.

Toplantıya İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı yetkilileri, Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri, Vali Yardımcısı Mehmet Türk, Zonguldak Belediye Başkan yardımcısı Erol Yılmaz, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner, Çalışma ve İşkurumu İl Müdür V.  Hakkı Alkan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Veli Köktürk, il Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erhan Köse, SYDV Müdürü Recep Civelek, İnsani Yardım Vakfı İl temsilcisi, Kızılay Toplum Merkezi temsilcisi, Bahçelievler ve Terakki Mahallesi muhtarları katıldı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48