7 DEN 77 ye adlı tiyatro gösterisi ilgi gördü

Huzurevi sakinleri sahneye çıktı tiyatro oyunu sergiledi

7 DEN 77 ye adlı tiyatro gösterisi ilgi gördü

Düzcenin Akçakoca ilçesinde bulunan Kızılay Huzurevinde kalan yaşlılar 4 aylık çalışmanın ardından 7‘den 77e konulu tiyatro oyununu sergiledi. Huzurevi sakinleri izleyenlerden tam not aldı.
Kızılay Huzur Evi, Halk Eğitim Merkezi ve Dohaycan Derneği işbirliği ile Yönetmen Baraboros Esmersoyun yönettiği 7den 77‘ye isimli tiyatro gösterisi düzenlendi. Açık hava Anfi tiyatroda sergilenen tiyatro oyununa çok sayıda izleyici katıldı. Kızılay Huzurevi Müdürü Mustafa Çakır, Yaşları ortalama 70 yaşında olan yaşlılarımızın 4 ay boyunca çalıştıkları eseri sergilediler. Aralarında 87 yaşında huzurevi sakinimiz de var. Amacımız, yaşlılarımızı yaşama bağlamak ve halkımızla bir araya getirmek. Profesyonelce değil ama amatörce çalıştılar. Yaptıklarında çok keyif aldılar mutlu oldular diye konuştu.
Huzurevi sakinleri ise ilk kez bir oyun sergileyeceklerini ve padişah rolünde oynamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, Biz yaşlandık ama, bu faaliyetlerle gençleştik dediler.
Yaşlılar kısa kısa skeç halinde yaptıkları gösteride, halkın beğenisini aldı. Oyun sonunda Kızılay ve Türk Bayrağı çıkararak son noktayı sevgileriyle ortaya koydu. Tiyatro gösterisi sırasında bir yaşlının şarkı söylemesi alkış aldı.

.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48