AK PARTİ MEMUR SEN DE

AK PARTİ MEMUR SEN DE

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Muammer Avcı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ve Memur Sen'e bağlı sendikaların başkan ve yöneticilerini ziyaret etti.

Ziyarette AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı önemli açıklamalar da bulunarak şunları söyledi:
"Biz Zonguldak'a yapılan hizmetleri çok iyi anlatmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bizler gerek esnaf ziyaretlerimiz olsun, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ziyaretlerimiz olsun ve gerek kahvehane ziyaretlerimiz olsun özellikle bunu vurguluyoruz. Çünkü bizler gerek Türkiye anlamında ve gerekse Zonguldak genelinde Ak Parti olarak çok büyük çalışmalar yapıyoruz. Fakat anlatamama noktasındaki bu gidişatı İnşallah biz bu yönetim ile beraber, milletvekillerimizle, gerek ana kademe, gerek kadın kollarımız, gerek gençlik kollarımız ile birlikte bu yapılan hizmetleri anlatmak zorundayız.
Her toplantılarda söylüyoruz: 2002 yılında hayal edin şöyle;  Zonguldak öyle bir Zonguldak ki bu 1924 yılında Cumhuriyetin ilk vilayeti olmuş Zonguldak. Türkiye'nin kalkınmasında endüstriyerleşmesinde lokomotif olmuş bir Zonguldak. 5000 madenci şehidini bağrında barındıran bir Zonguldak. Yeri geldiğinde 60-65.000 işçisini barındırmış bir Zonguldak. Böyle bir Zonguldak'a 2002 yılına geldiğinde görülen reva ki bizim ilimizin kalkınmasında olmazsa olmaz; özellikle Zonguldak'ın filyos'a buluşturulması anlamasındaki yapılan hizmetler kapsamında çoktan bitmiş olması gereken işlerin maalesef 80 yılda yapılmadığını göreceksiniz ve 2002 yılında Zonguldak'ımıza reva görülen sadece 6 tane karayolu tüneli olmuş. Fakat şu an her birimizin aktif olarak kullandığı tünel sayısı 26. İnşallah 2026 yılında önümüzdeki 2,5 yıl içerisinde tünel sayımız 42'ye yükselecek. Ben Bu tünel örneğini bilerek ve kasten veriyorum çünkü bir şehrin kalkınmasının öncelikle olmazsa olmazı Ulaştırma ve altyapı noktasıdır.
Biz bununla da kalmayarak inşallah Filyos vadisi projesi kapsamında TPAO'nun geceli ve gündüzü olmak kaydıyla çalışması ile beraber önümüzdeki Mart ayında birinci faz tamamlanarak doğalgaz devreye girecek inşallah. 2026 yılında da 2.fazın devreye girmesiyle şu anda Türkiye'de tüm konutlarda kullanılan doğalgaz miktarı 20 milyar metreküp bir bunun 15 milyar metreküpü sadece Zonguldak'tan karşılayacak hale geleceğiz. Yani Zonguldak'ımız şanlı tarihine adeta geri dönmüş olacak, fakat çok daha büyük sıçramayla. Neden çünkü Filyos Vadisi’nde imalatı tamamlanan Türkiye'nin 3. büyük limanını inşa ettik. Bunun da kalmayacak endüstri bölgemiz, serbest bölgemiz olacak.
BİZ KUZEYİN YILDIZI OLACAK BİR ZONGULDAK'TAN BAHSEDİYORYUZ
Bütün bu çalışmalarımızı siyaseten de inşallah Cumhurbaşkanımızın da dikkat çektiği üzere anlatmak zorunda olduğumuzun şuurundayız ve memur-sen olarak da bütün bu çalışmalarda sizler bizim için çok önemlisiniz. Beraber bu süreci getirmek istiyoruz çünkü ülkelerin gelirlerinin artması ile beraber inanıyoruz ki biz sizlerin de Memur Sen üyeleri kardeşlerimizin de hayat standardını ve hayat kalitesini bu noktada artacaktır. İnşallah şu anda belki isteyip de gerçekleştiremediğimiz fiyat artışları olabilir, maaş artışı olabilir bu gerek memuru gerek işçisi noktasında bunların hepsinin İnşallah çok yakın zamanda geri dönüşümünü karşımızda göreceğimizi düşünüyoruz. Doğalgaz ile birlikte ayrıca Gabar dağındaki bulunan petrolle alakalı sizlere bakanımızın ifadesini aktarmak istiyorum: Ülkemiz olarak günde 800.000 varil akaryakıt tüketiyoruz.
Gabar'da bulunan petrol o kadar arı bir halde ki yani diyorlar ki direkt arabanızın deposuna koyun dökülecek kalitedeymiş ve inşallah orada günde 250.000 varili oradan karşılayacak hale geleceğiz. Bunun yanında Adana'da ve Diyarbakır'da yeni bulunan petrol rezervlerimiz bütün bunlar ülkemizin kalkınması ile beraber yansımasını direkt bizleri olacağını düşünüyoruz."

AŞKAR: MAĞDUR BIRAKILDIĞINI GÖRÜYORUZ
Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ise "bu ülkede ekonomik kriz varsa, bu krizin altında hepimiz ortak girelim. Bu krizin en çok cezasını kamu çalışanları çekmesin. Üst düzeyde baktığımızda ekonomik boyuttan üsttekilerin daha az alttakilerin daha çok etkilendiğini görüyoruz. Adil bir gelir dağılımının olmazsa olmazımız olduğunu burada bir kez daha belirtmek istiyorum" dedi.
Ayrıca Filyos projesinin de Zonguldak ve bölgemiz için önemli değinen Aşkar, şunları kaydetti:
"Biz bir sorunu değerlendirirken 2 boyutta değerlendiriyoruz. Bir tanesi genel boyutuyla ülkemiz ve dünya boyutu ile olaylara bakıyoruz bir de yerel boyutuyla bakıyoruz. Özellikle ülkemiz boyutuyla ve kamu çalışanları boyutuyla baktığımızda açıklanan zam oranları ve ardından oluşan Türkiye'deki algılamalar ve olayları bakış açıklamaları. Diğer taraftan da AK Parti ile ilgili ilgili özellikle kullandığım bir ifade var; AK Parti güzel şeyler yapıyor 20 yıllık süreç içerisinde gerçekten güzel şeyler yapıyor ama ne hikmetse ufak teferruatları aşamadığımızdan dolayı veya aşılamadığından dolayı bilemiyoruz iyi şeyler yaparken dua alacak yerde maalesef bazı arada kalan kırıklar sonrasında almamız gereken dualar sanki bedduaya dönüşüyor gibi. İşte buna baktığımız zaman örnek vermek için söylüyorum tabi ki kamu çalışanları noktasında kamu çalışanlar için bir hayal olan 3600 ek gösterge çıktı ki bizim için bir hayaldi. Beklemediğimiz ve yıllardır mücadelesini verdiğimiz bir şeydi ama çıkan 3600'e baktığımızda çalışan şube müdürleri ki sayıları çok fazla değil ama biri tarafta şefleri kapsamaması, düzenlemenin 4 yıllık lisans mezunlarının tamamına indirgenmemesi gibi sıkıntıların olması, yine beri tarafta baktığımızda sözleşmelere kadro adı altında şölenle duyurulan sözleşmelilere kadro gelmesi olayının 3+1 düzenlemesi son derece doğruydu çalışanların sözleşmeli, kadrolu, ücretli şekilde ayırt edilmesinin doğru olmadığını, barışı bozması noktasında bunu kaldırılması gerektiğini dile getiriyorduk ama bakıyorsunuz sözleşmeye şölen düzenlediğimiz bir tören sonrasında 3+1 uygulamasının akabinde ortaya çıkan uygulamaya baktığımızda onca kişi kadroya geçsin diye sevinirken aile bütününü sağlamak için olması gereken özür grubu tayin hakları da arkadaşlarımızın mağdur bırakıldığını görüyoruz. Bu da çok büyük bir rakam değil aslında. Yapılanım yanında ufak rakamlar ama baktığınızda ufak rakam da olsa memnuniyetsizlik algısı oluşmasına neden oluyor.
“TEŞEKKÜR EDİYORUZ AMA…”
Ücret boyutuna baktığımız zaman biz şunu biliyoruz ki ülkemiz ve dünyamız bir krizden geçiriyoruz bu kriz sonrasında oluşan rakamlar noktasında kamu çalışanlar için ne söylesek zor, 2015'li yıllarda AK Parti iktidarında ki o dönemde özellikle kamu çalışanlarının gelirini arttırılması noktasında teşekkür de etmiştik ve o noktada bir kez daha teşekkür ediyoruz ama bir kamu çalışanı öğretmen arkadaşımız 1100 dolar civarında maaş alırken maalesef küresel kriz sonrasında oluşan dalgalanmalar sonrasında bugün bir eğitim çalışan arkadaşımız 2022 yılı sonu itibariyle 600 dolarlara varan maaş aldığını görüyoruz ciddi bir erime olduğunu görüyoruz. Bütün bunları üstüste koyduğumuz zaman biz şunu biliyoruz bu ülkede 2001 yılında deprem paraları ile deprem yardımları ile memur maaşlarının ödendiğini de çok iyi biliyoruz ama diyoruz ki eğer bu ülkede ekonomik kriz varsa bu kriz boyutunda bu krizin altında hepimiz ortak girelim bu krizin en çok cezasını kamu çalışanları çekmesin. Üst düzeyde baktığımızda ekonomik boyuttan üsttekilerin daha az alttakilerin daha çok etkilendiğini görüyoruz. Adil bir gelir dağılımının olmazsa olmazımız olduğunu burada bir kez daha belirtmek istiyorum."

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER